Tipy a rady

Nejkratší a nejrychlejší cestu Vám spolehlivě najde navigace TomTom

Automobilový navigační přístroj

Autonavigace nebo-li navigace je elektronickým přístrojem, jež využívá signálu z družic GPS sloužícím k snadnému a co nejkratšímu a nejrychlejšímu dosažení cíle automobilem – mapy v elektronické podobě. Funguje jako přijímač signálu GPS, vyhodnocuje potřebná data a informuje nás o aktuální poloze, délce cesty, potřebném času k dosažení cíle apod.

TomTom

Předním světovým výrobcem a prodejcem (skrze zprostředkovatele např. alza.cz, MALL.CZ. Euronics, Electro World, Datart apod.) kvalitních, spolehlivých přenosných automobilových navigačních zařízení je společnost TomTom, jež veškeré své produkty představuje na informativních webových stránkách TomTom. V jejich nabídce najdete navigace TomTom základní řady Start, pokročilé řady Via, nejlepší řady Go Live a speciální navigace Truck Live pro nákladní vozy a navigace Rider pro motocyklisty včetně příslušenství pro navigace zahrnující uchycení, dobíjení, přijímače informací o dopravní situaci, pouzdra a handsfree a držáky pro telefony.

Od dodavatele značky TomTom si můžete zakoupit také aplikace pro smartphony, sportovní hodinky s GPS, informačně-zábavní systémy, jež se aplikují do palubních desek a řešení pro správu vozových parků.

Navigace pokročilé řady Via

Navigace pokročilé řady TomTom Via obsahují navigační technologii IQ RoutesTM, jež využívá jedinečnou databázi skutečných jízdních časů, a proto vždy pojedete po trase, která je v danou denní dobu nejrychlejší a navigační technologii TomTom map Share, jež poskytuje denní opravy map.

Součástí navigací pokročilé řady TomTom Via jsou mapy 45 zemí Evropy, jejichž jednotlivé trasy lze kromě českého a slovenského jazyka ovládat pouhým hlasem za pomoci služby TomTom Speak & Go.

Přednostmi navigací pokročilé řady TomTom Via jsou dokonalost v navádění jízdními pruhy pro mimořádný přehled při navigaci komplikovanými křižovatkami, možnost použít navigaci jako sadu handsfree, informovanost o aktuálních pozicích rychlostních radarů a dopravní situaci, možnost nalézt si nejvhodnější parkoviště na trase za pomoci funkce Parkovací asistent a v neposlední řadě doživotní aktualizace map zdarma.