Letiště Praha parking: jak se dostat vlastním autem na letiště a zaparkovat za výhodnou cenu?

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak funguje u letiště Praha parking? Představme si to. Už víte, kam vyrazíte na dovolenou a na  řadu přichází doprava na letiště. Zvolíte si cestu menšího odporu a pojedete vlastním autem, nebo se raději  dopravíte jinak? Podívejme se  na jednotlivé možnosti které se nabízejí všem cestovatelům z Prahy.

Vyhraje vlastní doprava, nebo je lepší odvoz?

Nejdříve si zvažme plusy a mínusy obou variant. Co bude hlavní výhodou, pokud se necháme na letiště odvézt? Především nemusíme řídit a  psychicky se  připravovat na případné  problémy po cestě. Jde o pohodlnou variantu a rozhodně patří mezi populární volbu mnoha cestovatelů. Do této kategorie můžeme zařadit například:
  • Odvoz rodinnými příslušníky nebo kamarády.
  • Dopravu pomocí klasické nebo alternativní taxislužby pomocí moderních aplikací jako Uber nebo Bolt.
  • Letištní transfer se specializovanou společností zaměřenou pouze na cesty na letiště.
  • Cestování klasickou veřejnou hromadnou dopravou, která v Praze nabízí poměrně dobré spojení.
I přes zjevné pohodlí je zde jeden poměrně zásadní problém, který nám může dopravu zkomplikovat. A tím je poměrně častá nespolehlivost výše uvedených možností. Může se nám velmi jednoduše stát, že náš řidič dorazí pozdě nebo vůbec a my nemáme žádný záložní plán, který by nám pomohl z této situace uniknout .

Nejlepším řešením v takové situaci bude jízda na letiště vlastním automobilem.

To zní samozřejmě dobře. Můžeme vyrazit tak, jak chceme, nemusíme se spoléhat na nikoho jiného a ušetříme nějaké náklady na cestovné. Jenže jak vyřešit parkování na letišti? Existuje reálná možnost zaparkovat někde  auto tak, abychom se nemuseli složitě orientovat v nepřehledném letištním parkovacím systému a neplatili dražší parkovací domy v okolí? Ano, existuje. A na poplatek si nebudeme muset připravit celou výplatu. Možnost se jmenuje neoficiální parkování. Nemusíte mít obavy. Nejde o žádné zapadlé parkoviště nebo o něco nelegálního. Neoficiální parkoviště je označení parkovací plochy, která není provozována přímo letištěm a většinou se nachází v blízkosti letištního areálu. Nejčastěji do 15 minut od něj.

Možná si řeknete, jak je možné dostat se s kufry na letiště, když je moje auto zaparkované 15 minut od haly?

Řešení je poměrně jednoduché. Většina parkovacích domů totiž nabízí možnost odvozu zdarma při odletu a návratu. Vyškolený personál s pohodlnou dodávkou vás doveze až k terminálu a vy se nemusíte o nic dalšího starat. Stačí jen rezervovat svoje místo na parkovišti předem, abyste měli jistotu, že najdete parkovací místo. Vynikající možností, jak si svoje místo rezervovat a ještě získat lepší cenu, je využít praktický porovnávač parkovacích míst. Ten vám v určitém období najde nejvýhodnější místo a umožní ho rezervovat. Jakmile obdržíte potvrzení, můžete se svojí parkovací plochu počítat . A to není vše! Neoficiální parkoviště jsou většinou střežena 24h denně, 7 dní v týdnu a proto se o auto nemusíte skutečně bát. Bezpečnostní služba, kamery a vysoké ploty se postarají o vše potřebné.  V prostorách parkoviště a v přepravních vozech také bývá dostupná wifi síť zdarma. Zdánlivá maličkost, která však hodně potěší. A jaký je váš pohled na neoficiální parkoviště u letiště Praha? Napište nám komentář!

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Tipy a rady | Tipy a rady

Autor: Ivana Novotná