5 důvodů, proč mít v autě kameru

Autokamery se za předními skly vozidel objevují stále častěji a rozhodně mají své opodstatnění. Pokud vás napadlo, že si také jednu pořídíte, ale nejste si jistí, zda se vám investice vyplatí, využijte při rozhodování následujících informací. Prozradíme vám, proč jsou kamery do auta tak populární, a jaké je jejich praktické využití.

1. Jednodušší identifikace pachatele

Na cestách se to čuňátky jenom hemží a kamera do auta vám je umožní zachytit v celé jejich kráse. Na mysli však nemáme roztomilá růžová zvířátka, ale bezohledné řidiče, kteří svým nepochopitelným chováním ohrožují zdraví ostatních účastníků provozu. Dojde-li k nehodě, od které pachatel odjede, záznam z kamery usnadní identifikaci. Důmyslně skrytá autokamera samozřejmě přijde vhod i jako svědek vandalismu na zaparkovaném autě.

2. Důkaz o zavinění či míře zavinění

Situace, kdy se účastníci nehody přou o míře zavinění, jsou na denním pořádku. Bez svědků je řešení velmi složité i pro policejní experty. V horším případě je jako viník označen nevinný člověk. Ještě, že máme autokamery, jejichž záznam je dostatečně vypovídající.

3. Svědek protizákonného jednání veřejných činitelů

Mají pomáhat a chránit, ale ne vždy tomu tak je. I v řadách policistů jsou lidé, kteří nedbají na dodržování zákonů a vědomě se dopouštějí přestupků či trestných činů. Přítomnos autokamery může příznivě ovlivnit chování muže v uniformě. Případně poslouží jako důkazní materiál, když se „něco semele“.

4. Pro lepší pocit z jízdy

Možná to netušíte, ale mnohé moderní kamery do auta mají stejnou funkci jako oblíbené antiradary. Navíc je využijete i při couvání v nepřehledných úsecích parkoviště nebo jako asistenta pro hlídání jízdního pruhu.

5. Zdroj zábavy i prostředek pro uchování vzpomínek

Hlavní funkcí autokamery je sice záznam důkazního materiálu, ale stejně dobře ji využijete také na dovolené nebo při jízdou zajímavými místy. Sofistikovanější modely vynikají kvalitou záznamu a umožňují např. funkci časosběrného videa. Opravdu potřebujete více důvodů, proč si autokameru také pořídit? Dovolit si ji může každý - ceny zajímavých kousků začínají nad hranicí dvou tisíc korun.

Publikováno: 22. 01. 2020

Kategorie: Automobily | Doplňky a náhradní díly

Autor: Ivana Novotná