Škoda Fabia je novinkou navazující na slávu velké legendy

Představovat mladoboleslavskou automobilku by bylo pomyslným nošením dříví do lesa, tahle značka se prodává po celém světě, oblíbená je v Asii, na izraelském trhu a mají ji rádi i v mnoha evropských zemích. Škoda, to je zavedený pojem a historie značky, která se psala už od začátku minulého století, je hodně bohatá. Felicia, Octavia, ale v neposlední řadě i Fabia, jinak řečeno, jedna vlajková loď za druhou. Moderně laděná Fabia se prezentuje skutečně velkorysým zavazadlovým prostorem, a přitom sportovním vzhledem, což je atraktivní kombinace nejen pro mladé rodiny.

Bezpečnost je až na prvním místě

Myslí se opravdu na všechno, dnešní automobily disponují mnoha bezpečnostními prvky a je jasné, že ani nová Fabia nesmí stát stranou. Front Assist, systém, jenž hlídá provoz před vozidlem a upozorní například na chodce, kteří jsou nebezpečně blízko, je samozřejmě integrován. Šestice airbagů, ale také asistent rozpoznání únavy řidiče nebo kontrola tlaku v pneumatikách. Všechny podobné mechanismy brání nehodám, které mohou mít nepříjemné následky. Vývojáři nové Fabie mysleli i na praktičnost a eleganci, v interiéru nechybí kožený dvouramenný volant a ve výbavě najdete také sadu na opravu pneu. Motoristy určitě potěší i schránku na brýle a výškově nastavitelný pás, tedy zdánlivé maličkosti, které ale také mají podíl na výsledném dojmu.

Rozumná cenová hladina modelů Škoda

Model Ambition začíná na 339 900 Kč, ceník nové Škody Fabia nabízí i dodatečnou výbavu na přání, kterou si můžete namixovat přesně podle svých představ. Značka, která má tradici po celé století, v sobě nezapře novátorského ducha, ale sází i na věci, které jsou už dávno zavedené a pro motoristy důležité. 380 litrů zavazadlového prostoru, ale také až devítka airbagů nebo dvouzónová klimatizace, to jsou již symbolické třešničky na dortu. Zdroj / foto: skoda-storyboard.com

Publikováno: 28. 12. 2021

Kategorie: Automobily | Novinky

Autor: Ivana Novotná