Byty k pronájmu Praha Dejvice: Jak si pronajmout byt na Praze 6?

Proč má smysl se přestěhovat do pronájmu v Dejvicích? Už proto, že byty k pronájmu Praha mají co nabídnout. Především jsou jednoduše dostupné a na výběr je jich mnoho. Zato  nákup nemovitosti na hypotéku je mnohaměsíční a tak trochu riskantní proces. Současné ceny za nájem jsou navíc opravdu příznivé a také volnost spojená  s tímto typem bydlení je značně lákavá. To vše dává pronájmům značnou výhodu. My se dnes podíváme, proč si takový byt pořídit a zrovna v Dejvicích.

Proč si vybrat Dejvice jako svoji novou čtvrť?

Když přijde řeč na bydlení v Praze, máme opravdu široké možnosti. Realitní portály nabízí menší byty pro jednotlivce i prostorné bydlení pro větší rodiny. Pokud se rozhodnete pro Dejvice, pravděpodobně preferujete klidnější atmosféru a elegantní pokojnou čtvrť. Skvělým příkladem je vilová čtvrť Hanspaulka. Tato oblast je jedinečná tím, že většina místních vil je domovem lidí z vyšších příjmových kategorií. Na místní atmosféře je to znát. Krásně čisté ulice a všudypřítomný klid si zamilovali nejen místní obyvatelé, ale i zástupci mnoha cizích zemí. Dejvice jsou totiž nejen místem klidu, ale také sídlem mnoha diplomatických rezidencí a ambasád. V místních vilách sídlí například ruská, čínská, izraelská a mnohá jiná velvyslanectví. A to je samozřejmě jen malý výběr zemí, které se rozhodly usídlit v této doslova prémiové lokalitě. Nicméně i přes zmíněné luxusní nemovitosti a určitou vznešenost se v Dejvicích daří i běžnému bydlení, na které jsme zvyklí z ostatních městských částí. Známou oblastí klasického panelového bydlení je například sídliště Červený vrch podél hlavní Evropské ulice. Čím je tato ulice jedinečná? Jde o přímé spojení mezi Vítězným náměstím a napojením na dálnici vedoucí až k  letišti Václava Havla. Ze zmíněného náměstí se na něj dostaneme během 15-20 minut a možná i proto si mnoho diplomatů oblíbilo právě tuto oblast Prahy.

Dejvice jsou také známé pro aktivní studentský život. Najdeme zde několik vysokých škol

Pokud se chystáte studovat na vysoké škole, rozhodně zaregistrujete místní univerzity a vysoké školy. K těm patří například České vysoké učení technické se svojí fakultou stavební nebo Česká zemědělská univerzita v Suchdole. Vedle těchto vzdělávacích institucí tu samozřejmě  nalezneme i několik klasických základních škol, které rozhodně využijí rodiny s dětmi. Dejvice jsou poměrně rozsáhlou městskou oblastí a také důležitým centrem obchodu. Najdeme zde například sídlo investiční skupiny PPF, které je umístěné v moderní kancelářské budově nedaleko Vítězného náměstí.

V Dejvicích se můžete těšit i na dostatek přírody. Je zde jedna z největších přírodních ploch v Praze

Po rušné Evropské ulici samozřejmě denně projedou tisíce aut, ale i na takto frekventovaném místě máte možnost si zajít do přírody. A nejde jen o obyčejný les. Přírodní oblast Šárka nabízí rozlehlé zelené planiny, ideální na odpolední procházku, nebo na venčení vašeho čtyřnohého miláčka.  Z několika místních kopců a skalnatých částí se nabízejí krásné výhledy. Zdebudete skutečně relaxovat.

Nestačí vám krásné přírodní plochy Šárky? Zaleťte si do zahraničí

Je to tak trochu nadsázka. Ale nedaleké Letiště Václava Havla, je hlavním spojem pro všechny turisty přilétající a odlétající ze země. S bydlením v Dejvicích bude případný odlet  naprostou hračkou. Stačí si rezervovat letenky, objednat odvoz a během jednoho odpoledne můžete navštívit jakoukoliv zemi Evropy. A jaký máte na Dejvice pohled vy? Napište nám komentář, jestli byste zde chtěli bydlet!

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ivana Novotná