Zkušenosti s nákupem vozu v autobazaru

Bez osobního automobilu se v dnešní době stejně jako bez mobilního telefonu a počítače s připojením na internet mnoho rodin neobejde. Potřebujeme se nějakým způsobem dopravit do zaměstnání, odvézt děti i do školky a do školy, dojet na vyšetření k lékaři nebo si jenom udělat pěkný výlet či se přepravit na dovolenou. Samozřejmě se nabízí spoustu jiných přeplněných dopravních prostředků jako autobusů, vlaků apod. plných chrchlajících a hlasitě diskutujících cestujících. Vlastní auto nám zaručí větší komfort, pohodlí a ušetří nám mnoho času.

Stejně jako většina rodin jsme se tehdy s přítelem domluvili, že si nějaké auto také pořídíme. Peněz jsme neměli ze začátku našeho vztahu nazbyt, protože jsem ještě studovala a přítel musel většinu výdajů hradit sám. Naštěstí se nám naskytla možnost získat staré auto od mého dědečka darem, protože si koupil novější. Byla to pro nás krásná červená Škoda 100, za kterou jsme ještě nemuseli platit ekologický poplatek. Užívali jsme si ji cca 2 roky a potom jsme díky zjištění, že čekáme miminko, museli začít přemýšlet o jiném větším autě, do kterého bychom bez problému umístili kočárek a oblečení pro celou rodinu. Těžko jsme se s ní loučili, ale skončila v rukou dalšího člena naší rozvětvené rodiny, tak jsme se neobávali o její budoucnost. S manželem jsme se domluvili, že pro nás bude nejvhodnější combi a zůstaneme věrni české značce auta. Nezbývalo než se po nějakém autě poohlédnout. Manžel se švagrem, který se vyzná v autech a dokáže poradit jaké auto dle stavu a tomu odpovídající ceně koupit či nikoliv, objeli pár autobazarů v našem okolí a nakonec vybrali stříbrnou Škodu Felicii combi 1.3 v AAA Auto. Byla jsem se na ni také podívat a jelikož měla za deset let provozu minulým majitelem najeto pouze 60.000 km, byla téměř bez koroze díky udržování auta v garáži a v kufru byly v ceně přidány 4 téměř nové zimní pneumatiky, tak nebylo co řešit. Zaměstnanci autobazaru byli velmi ochotní a nápomocní. Po absolvování zkušební jízdy, podepsání jednoduché a srozumitelné kupní smlouvy bez miniaturních poznámek pod čarou , úhradě v hotovosti, obdržení potřebných dokladů k provozu auta a dodání potvrzení o přihlášení auta k povinnému ručení, (zařízení zákonného pojištění motorového vozidla nám v rámci poskytovaných služeb nabídli i v autobazaru, ale této služby jsme nevyužili) jsme mohli odjet spokojeni s novým autem domů.

My jsme měli zkusenosti AAA Auto s nákupem vozu v autobazaru pouze pozitivní a v blízké rodině ani od přátel nevím o žádných problémech při nákupu auta v autobazaru. Pokud si budeme chtít pořídit opět novější auto, tak se určitě nebudeme bránit využití služeb nabízejících autobazary.

Publikováno: 18. 05. 2011

Kategorie: Služby

Autor: Ivana Novotná