Výhody online školení řidičů jsou zjevné

Zaměstnanci, kteří během pracovní doby řídí služební automobil, musí být pravidelně školeni, a to bez ohledu na to, že ve smlouvě nemají status řidiče z povolání. V posledních letech se stále více zaměstnavatelů uchyluje ke školení řidičů „referentů“ (termín se již oficiálně nepoužívá) online. K největším výhodám patří nezanedbatelná finanční a časová úspora. Za nedostatek lze považovat omezená osobní interakce s lektorem, proto je pro školení řidičů z povolání vhodnější klasická prezenční forma. Internet je nedílnou součástí moderního pojetí pracovního života. E-learning (online forma výuky) zažívá zlaté časy a online školení řidičů, stejně jako školení BOZP a požární ochrany, jsou naprosto běžné. Kromě výrazného snížení nákladů a časové úspory nabízí mnohem jednodušší organizaci. Pro zaměstnavatele je díky internetu správa školení v mnoha směrech jednodušší – ať už jde o ověřování znalostí, vydávání osvědčení či hlídání termínů.

Záživnější než prezenční školení

Školení řidičů referentů online má i další nesporné výhody. Především jde o atraktivní a názornou formu, která je díky multimédiím dobře stravitelná. Zaměstnanci si obvykle oproti prezenčnímu školení zapamatují více informací. Nad rámec kurzu mohou kontaktovat lektory (obvykle přes e-mail nebo telefonicky) a zeptat se na odborné rady. Online školení je vhodné pro řidiče, kteří již s řízením vozidla mají zkušenosti. Pro čerstvé držitele řidičského průkazu a sváteční řidiče může být lepší osobní kontakt.

Nekupujte zajíce v pytli, vyzkoušejte si demoverzi

Úskalím může být riziko výběru nekvalitního kurzu. Proto je vhodné si školení vyzkoušet ještě před zakoupením. Tuto možnost nabízí například King školení – pořadatelé e-learningových a prezenčních kurzů. Demoverzi najdete na www.king-skoleni.cz.

Publikováno: 01. 05. 2017

Kategorie: Ostatní

Autor: Adéla Tomanová