10 nejlepších řidičů všech dob

Vytvořit seznam nejlepších řidičů všech dob není snadné. Přesto jsme se o to ve spolupráci s magazínem TvujDen.cz pokusili. Přečtěte si o závodních ikonách a legendách, které se nesporně zapsaly zlatým písmem do historie motosportu.

1. Michael Schumacher

Sedminásobný mistr světa Formule 1 je všeobecně považován za nejlepšího jezdce všech dob. Jeho naprostá dominance v tomto sportu po více než deset let je bezprecedentní a udělala z něj ve světě motoristického sportu známou osobnost.

2. Ayrton Senna

Ayrton Senna, trojnásobný mistr světa a jeden z nejslavnějších závodních jezdců v historii, je připomínán pro své neuvěřitelné řidičské schopnosti a tvrdou rivalitu s kolegou Alainem Prostem.

3. Juan Manuel Fangio

Pětinásobný mistr světa je mnohými považován za nejlepšího jezdce všech dob. Jeho přirozený řidičský talent v kombinaci s obrovskou rychlostí mu umožnily dominovat tomuto sportu v 50. letech 20. století.

4. Alain Prost

Alain Prost získal čtyři tituly mistra světa a je považován za jednoho z nejúspěšnějších jezdců v historii Formule 1. Jeho soupeření se Sennou je legendární a stalo se součástí folklóru motorsportu.

5. Jim Clark

Dvojnásobný mistr světa byl proslulý svým uhlazeným stylem jízdy a schopností s lehkostí vyhrávat závody. Dodnes se na něj vzpomíná jako na jednoho z nejtalentovanějších jezdců všech dob.

6. Niki Lauda

Tento trojnásobný mistr světa je považován za jednoho z nejlepších jezdců v historii Formule 1. Jeho slavná rivalita s Jamesem Huntem patří k nejslavnějším v historii tohoto sportu.

7. Gilles Villeneuve

Tento kanadský jezdec byl proslulý svým stylem jízdy "všechno nebo nic" a tvrdou soutěživostí. Je vzpomínán jako jeden z nejzajímavějších jezdců všech dob.

8. Jackie Stewart

Tento trojnásobný mistr světa byl známý svým inteligentním stylem jízdy a schopností vyhrávat závody na všech typech tratí. Dodnes je považován za jednoho z nejlepších jezdců všech dob.

9. Emerson Fittipaldi

Dvojnásobný mistr světa byl známý svým odvážným stylem jízdy a ochotou riskovat, aby vyhrál závody. Je připomínán jako jeden z nejodvážnějších jezdců všech dob.

10. Mario Andretti

Andretti je jediným jezdcem, který vyhrál mistrovství světa Formule 1, závod Indianapolis 500 a Daytona 500, a je jedním z nejúspěšnějších jezdců v historii. Jeho obrovská rychlost a dovednosti za volantem mu zajistily místo v panteonu největších jezdců všech dob.

Publikováno: 18. 02. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Novotná