Výhody hliníkových disků: 5 důvodů, proč na nich jezdit

Hliníková kola jsou stále oblíbenějším prvkem osobních, a dokonce i nákladních automobilů všech značek a modelů. Je pro to řada dobrých argumentů. Zde je pět důvodů, proč byste měli vyměnit ocelové ráfky za hliníkové. A taky jeden navrch, proč používat pojistné bezpečnostní šrouby.

Odolnost proti korozi

Hliníková kola jsou mnohem odolnější vůči korozi a rezavění než běžná kola. Díky tomu jsou náklady na vlastnictví v průběhu času mnohem nižší. Díky tomu se také nemusíte tolik obávat poruch souvisejících s koly v důsledku koroze a opotřebení. Odolnost vůči korozi také usnadňuje jejich čištění a leštění, protože povrch nebude posetý šupinkami a vpichy, které může způsobit rez. To je skvělá zpráva pro všechny, kteří žijí ve vlhkém podnebí.

Úspornější jízda

Protože jsou hliníková kola výrazně lehčí než ocelová a jiné těžší typy kol, představují pro vozidlo menší hmotnostní zátěž. To má samozřejmě za následek lepší spotřebu paliva. Mírnou, ale v dnešní době se počítá každý decilitr, nebo ne?

Lepší vzhled vozu

Protože jsou hliníková kola přirozeně lesklejší a snadněji se leští než ocelová, zlepší vzhled vašeho osobního nebo nákladního automobilu či SUV.

Počítejte však s tím, že pěkná kola mohou být terčem zlodějů. A proto byste k montáži neměli používat pouze běžné kolové šrouby, ale také šrouby pojistné bezpečnostní. Jak šrouby, tak kolové matice seženete na shellers.cz.

Odolnost proti poškození

Pravděpodobně nejpřekvapivější výhodou hliníkových kol je to, že - protože jsou vlastně slitinou kovů - jsou pevnější než tradiční ocelová kola. To znamená, že kromě toho, že jsou lehčí, můžete na nich převážet i těžší náklady. Díky tomu hliníková kola také lépe odolávají škrábancům a odřeninám, které se vám stanou, když zaparkujete příliš blízko obrubníku.

Komfortnější svezení

Hliníková kola poskytují lepší jízdní vlastnosti, protože jsou lehčí. To znamená, že když narazíte na nerovnost nebo hrbol, hliníková kola dopadají menší silou, což má za následek znatelně luxusnější kvalitu jízdy. To je důvod, proč tolik luxusních značek automobilů přechází na hliník.

Publikováno: 29. 03. 2022

Kategorie: Tipy a rady | Ostatní

Autor: Ivana Novotná