5 věcí, které vám dokážou zachránit zadek na cestách

Servis hotový, nádrž plná, věci sbalené a váš miláček se jen blyští. Taky to takhle máte předtím, než vyrazíte na cesty? Ať autem nebo motorkou, přinášíme 5 užitečných tipů, které vám pomohou na moto výpravách i v náročných chvilkách. 

Na krájení i záchranu

Taktický nůž Walther Rescue dokáže v případě nouze zachránit život. Na rukojeti má hrot pro rozbíjení skla a integrovaný řezák. Ten si poradí s pásy i popruhy. Aby nůž pomohl také ve tmě, je opatřen fosforeskujícími body. Bezpečnostní pojistka je samozřejmostí stejně jako klip pro uchycení za opaskem či v kapse.

Majitelé si na noži nejvíce cení kvalitního ostří, dobrého úchopu a precizního zpracování, které vydrží i drsnější zacházení. Sečteno podtrženo – pokud hledáte outdoor nůž pro profesionály, cestovatele, rybáře i milovníky venkovních aktivit, právě jste našli.


Abyste lépe viděli

Taktická svítilna Wuben E12R si vás získá svou všestranností. 4 režimy svícení doplňuje stroboskop a SOS mód. Vše ovládáte jedním chytrým tlačítkem. Výkon 1200 lm, dosvit 179 m, výdrž až 173 h a integrovaná powerbanka potěší taky. Pomocí přibaleného difuzoru navíc svítilnu předěláte na kempingovou lampu.

E12R zvládne ponoření do 2 m po dobu 1 h nebo pád z výšky 1,5 m. Hodí se pro každodenní nošení, klip na pásek jde sundat. Když přičteme kvalitní zpracování, super design a skvělý poměr cena výkon, můžeme jen dodat – Wuben prostě umí.


Odežene zvířata i nevítané hosty

Nenápadný pepřový sprej Equalizer2 se hodí vždy, když vás nemile překvapí zvěř či lidé. Sprej agresora paralyzuje, ale nepřivodí mu trvalé následky. Výhodou je použití až na délku 3,5 m a hlavice, s níž se obranná látka neotočí proti vám ani při silnějším větru.


Pokud se vám líbí vzduchovky či plynovky, mrkněte pak na RAM pistoli Umarex T4E HDP 50 16 J. RAM jsou volně prodejné zbraně od 18 let. Jako střelivo využívají gumové či pepřové projektily. 

Po zásahu uvolní dráždivou látku a paralyzují útočníka. Primárně s nimi ale zažijete nejvíce legraci při střelbě na terč nebo plechovky.


Doporučení: Pokud se chystáte do zahraničí, předem si zjistěte, jaké a jestli jsou obranné prostředky v dané zemi povolené. 

Na nečekané události 

Multifunkční nůž Ganzo G112 pomůže při štípání silných drátů i povolení zarezlých šroubů. 12 nerez nástrojů včetně 9 bitů se hodí každému motoristovi i kutilovi. Kromě ostří pro stříhání drátů, 4hranného i plochého šroubováku multitool nabízí i klasické kleště, nůž bez i se zoubkovaným ostřím, pilník, pravítko a šídlo. A až si večer po náročné jízdě vydechnete, přijde vhod i otvírák na lahve nebo konzervy.


Všechno toto zboží a dalších více než 8 600 produktů najdete u specialisty na volně prodejné zbraně, lov a outdoorBalistas.cz.

Publikováno: 11. 03. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adéla Tomanová