20 tipů na nejkrásnější místa v ČR – kam vyrazit na výlet?

Česká republika toho má k nabídnutí opravdu mnoho. Ať už se jedná o krásná města, rozlehlá pohoří či zajímavé přírodní úkazy, Česká republika nabízí vše zmíněné a mnohem více. Mnoho Čechů dříve rádo utíkalo k moři a do exotických destinací. Momentální situace však mnohé cestovatele v tomto ohledu svazuje. Na druhou stranu je tuto situaci možné využít k poznávání krás naší země. Jaká místa v ČR stojí za návštěvu?

Výlety v okolí Prahy a dalších měst jsou pro mnohé cestovatele možná již okoukané. Tento článek tak nabídne i další destinace, jako jsou například nejhezčí jezera ČR nebo další výlety za krásnou přírodou. Mnoho výšlapů a horských túr se hodí pro každého, kdo chce zhubnout břicho, nohy, nebo celkově zlepšit svou fyzičku.

Ať už se výletníci rozhodnou vyrazit kamkoliv, měli by pamatovat na to, že před každým výletem se hodí pročistit si mobil. Není nic horšího než zjistit, že je paměť telefonu plná a žádné fotky z výletu tak nebudou. Krásné zážitky z cestování je totiž třeba řádně zdokumentovat.

Pokud někdo cestuje s dětmi, může využít nabídku audioknih pro děti. Těmi se děti mohou zabavit například při jízdě autem do cílové destinace. Pokud se dítě náhodou při cestování začne nudit a začne být nevrlé, oblíbená pohádka jej jistě rozveselí.

Výlety k jezeru aneb nejhezčí jezera ČR

Slavný Mácháč neboli Máchovo jezero zná už asi každý. Pojďme se proto podívat na další, méně okoukané destinace. Pro všechny výletníky, kteří preferují klid a méně turistické destinace, je perfektním místem jezero Medard.

Další krásnou destinací je zatopená pískovna Adršpach. Ta se nachází v přírodní rezervaci Adršpašsko–teplické skály. Své návštěvníky zláká křišťálově čistou vodou a malými písečným plážemi.

Zájemci o zajímavý přírodní úkaz mohou zavítat do Ústeckého kraje ke Kamencovému jezeru. Jedná se o jezero, které je jediné svého druhu na světě. Vzniklo zatopením dolů pro těžbu kamence a síry. K dalším jezerům ČR, které stojí za návštěvu, patří Červené jezírko v Hromnici nebo umělé jezero Barbora.

Výlety za přírodou – Šumava a mnoho dalšího

Šumava nabízí krásné přírodní destinace v podobě přírodních rezervací nebo jezer. V zimě také nabízí možnosti lyžování. Milovníci lesů mohou navštívit Boubínský prales, největší původní les ve střední Evropě. Nachází se zde také Černé a Čertovo jezero.

Jižní Čechy také nabízí mnoho příležitostí k odpočinku v přírodě. Je zde možné navštívit například lesní komplex Pintovku, kudy prochází naučná přírodovědecká stezka. Mimo jiné se zde nachází také koutek s divokou zvěří.

Kdo holduje adrenalinu, může vyzkoušet ferratu v Táboře. Jedná se o speciálně upravenou trasu v těžko přístupném horském terénu. Ferraty se nachází i v dalších oblastech České republiky. Jejich příznivci mohou zkusit ferratový park ve Slaném nebo ferratu v Bechyni.

Koho baví národní parky, může se vydat do Českého Švýcarska. Asi největším hitem parku je fotogenická Pravčická brána. Komu chybí exotika, se může vydat za Pančavským vodopádem. Měří dlouhých 140 metrů a nachází se v Královéhradeckém kraji.

Nejkrásnější hrady a zámky ČR

Karlštejn bezpochyby patří mezi jedny z nejnavštěvovanějších a nejpěknějších hradů, které u nás máme. Mnozí z výletníků jej již znají, pojďme se proto podívat i na další místa. Tím může být například roztomilý zámek Červená lhota, který je známý hned z několika pohádek.

Mezi další krásné zámky České republiky patří Kačina, jedna z nejvýznamnějších empírových staveb v Česku. Na výběr si výletníci mohou vybrat hned ze čtyř prohlídkových tras. Na Moravě se nachází hrad Bouzov, který patří mezi národní kulturní památky.

V Jihomoravském kraji se dále nachází jeden z nejkrásnějších zámků Moravy. Zámek Lednice se po novogotické přestavbě stal významným romantickým sídlem. Na závěr tohoto výletu je možné projít si rozlehlý Lednicko-valtický areál.

Publikováno: 18. 02. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Tipy a rady | Ostatní

Autor: Ivana Novotná