Vyberte si to nejlepší pojištění

Neplaťte zbytečně moc

Pojišťovna Vám opět navýšila povinné ručení a míra Vaší trpělivosti konečně přetekla? Nenechte se už dál okrádat a dejte si tu práci s hledáním výhodnějšího povinného ručení. Jenže ta „práce“ s hledáním spoustu lidí odradí a raději platí pár stovek či pár tisíc navíc. Pokud patříte mezi takové „lenochy“, kteří nechtějí zdlouhavě hledat výhodnější produkty, pak uvítáte výpočet povinného ručení na internetu.

Jak to funguje?

Takový internetový srovnávač povinného ručení Vám může ušetřit až 70% z toho, co platíte u Vaší stávající pojišťovny. Jednoduché porovnání povinného ručení probíhá automaticky, online a celý proces trvá jen pár minutek. I přes to, že každý řidič je jiný, a že na českém trhu působí více jak desítka pojišťoven, dokáže srovnávač povinného ručení vybrat ten nejlepší produkt na míru každého jedince. Stačí vyplnit krátký formulář a srovnávač Vám během chvilky ukáže přehlednou tabulku s výhodnými cenami pojištění. V klidu si vyberete nejvýhodnější nabídku a rovnou si zde můžete sjednat nové pojištění.

Změna pojišťovny

Aby jste však mohli změnit pojišťovnu, musíte nejdřív ukončit povinné ručení u své současné pojišťovny. Změnu pojišťovny můžete provést dvěma způsoby a s oběma Vám pomůže dobrý srovnávač povinného ručení. Ukončení smlouvy se nejčastěji provádí prostřednictvím výpovědi ke konci pojistného období. Výpověď musí mít písemnou formu a musí být stávající pojišťovně doručena nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období. Lze tedy tak učinit jednou ročně. Většinou je to jediná možnost, jak zrušit stávající povinné ručení.

Přerušit smlouvu lze i dříve:

  • Podat výpověď do 2 měsíců od uzavření pojištění – po uplynutí 8 denní výpovědní lhůty pojištění zaniká
  • Oboustannou dohodou mezi poskytovatelem a pojistníkem. Ovšem moc nepočítejte s tím, že pojišťovna na dohodu přistoupí.
  • Smíte vypovědět smlouvu při nesouhlasu s úpravou výše pojistného a to do jednoho měsíce od chvíle, kdy Vám bylo doručenou rozhodnutí o změně pojistného.
  • Přerušení pojištění při dočasném vyřazení vozidla z registru vozidel. Do pojišťovny musíte přinést potvrzení, že Vaše vozidlo bylo vyřazeno.
  • Zrušit smlouvu lze při odcizení vozidla a pokud vůz přestal fyzicky existovat.

Publikováno: 04. 10. 2012

Kategorie: Pojištění a financování

Autor: Ivana Novotná