Nemáte dost peněz na nákup auta? Vezměte si úvěr, nebo zvyšte příjem!

Automobil je v pro spoustu lidí prostě nutností. V dnešní době mnoho lidí musí dojíždět do práce, do toho rozvážejí své děti do školek a škol … Zkrátka auto nám dokáže ušetřit mnoho drahocenného času, který by jsme ztratili při dopravování veřejnými dopravními prostředky.

Lepší než půjčka je větší výdělek

Než se dostaneme k možnostem financování, prozradíme tip na službu, díky které vyděláte více peněz. Provozujete-li online projekt, případně přes internet nabízíte jiné služby, bude se vám hodit pomoc blogerů, influencerů, youtuberů a dalších tvůrců obsahu. Všechny pod jednou střechou najdete na platformě PR Yard, která slouží jako zprostředkovatel pro PR články. Díky PrYard.com rozjedete podnikání naplno a vydělané peníze použijete třeba právě na nákup lepšího vozu. Stejně dobře si vyděláte i jako tvůrce obsahu. Více info najdete přímo na webu, kam se můžete zdarma registrovat třeba hned.

Je pro vás jednodušší půjčka?

I když jsme neustále přesvědčováni o tom, jak životní úroveň v České republice stoupá, stále je mnoho těch, kteří na nové nebo ojeté auto nedokážou našetřit, i když se o to poctivě snaží. Pokud je to i Váš případ, pak je jediným řešením pořízení automobilu na splátky. Přece jen je snažší dávat každý měsíc na auto nějakou tu tisícovku, než „vysázet na dřevo“ celou částku. Snad jedinou nevýhodou jsou úroky, díky kterým ve výsledku za auto zaplatíte víc, než kdyby jste zaplatili celou pořizovací cenu vozidla ze své kapsy. Ovšem když máte jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, tak asi není o čem přemýšlet. Maximálně o tom, zda si pravidelné měsíční splátky můžete dovolit a na jakou výši spotřebitelského úvěru nebo leasingu dosáhnete.

Leasing versus spotřebitelský úvěr

Leasing a spotřebitelský úvěr je v naší společnosti i v médiích často skloňovaný. Ale jste si jisti, že znáte rozdíly a jejich výhody a nevýhody? Hlavním znakem leasingu je, že majitelem vozidla je leasingová společnost a teprve po zaplacení všech splátek přechází vlastnictví auta na kupujícího. Mezi výhody rozhodně patří jednoduché a rychlé sjednání smlouvy a vyplacení peněz. Podnikatelům se tento finanční produkt vyplatí i díky daňovým výhodám a zrychlenému odpisu vozu. Bankovní i nebankovní ústavy zpravidla nabízejí výhodné akční nabídky, které jsou spojené třeba s pojištěním. Všechno má svůj rub i líc a tak i leasing má svoje nevýhody. Například je pro fyzické osoby nemožné za standardních podmínek jednorázově doplatit smlouvu a nelze ani uzavřít smlouvu na kratší dobu než tři roky. Pokud si zvolíte spotřebitelský úvěr, pak se ihned po nákupu stanete majitelem vozidla. Půjčku můžete splatit jednorázově před vypršením smlouvy. Sami si nastavíte libovolnou dobu splácení již od 6 měsíců. Zdravotně postižení mohou využít státní dotace na nákup vozu. Při sjednání individuální pojistky lze uplatnit bonusy z povinného ručení. Podnikatelé si mohou odepsat vůz v roce pořízení vozu až do výše 25% z ceny vozu. U spotřebitelského úvěru musíte uvést ručitele nebo ručit samotným vozem. Počítejte se složitějším vyřízením formalit při podpisu smlouvy.  

Publikováno: 30. 10. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ivana Novotná