Vaše vozidlo není zrovna "nafukovací"? Naučte se triky pro zvětšení úložného prostoru

Jedete na dovolenou a přemýšlíte nad tím, jak se do auta „poskládáte“ společně s celou rodinou a veškerými věcmi? Využijte další úložné prostory.

Využijte praktické střešní nosiče

První možností jsou klasické střešní nosiče nebo střešní koš, tzv. zahrádka. Jde o optimální řešení pro případ, že automobil má malý zavazadlový prostor, případně jste jej už zaplnili. Tyto nosiče mají několik způsobů uchycení. Mohou se upevnit na tzv. podélníky neboli hagusy (integrované nebo klasické), též do pevných bodů ve střeše nebo pod střešní lem. Zahrádky na auto nacházejí kromě běžných uživatelů využití v hojné míře i u vyznavačů tuningu. Na motosrazech se to doslova hemží majiteli populárních „stodvacítek“ se zahrádkami, které mají na střeše upevněné například staré sáňky. Více než krystalické retro vás zajímá funkčnost? Mimo jednoduchých nosičů na střechu můžete využít i střešní boxy. Ty slouží například pro uložení sportovního vybavení.

Vyberte si box na střechu či na tažné zařízení

Lidově se nazývají též rakve a poslouží vám nejen na dovolenou. Pohodlně v nich odvozíte běžné nákupy, vybavíte děti na tábor či k prarodičům, vše potřebné dopravíte na chatu nebo si dokonce usnadníte stěhování. Konkrétní výběr závisí jednak na rozměru samotného boxu, ale také na velikosti střechy. Můžete si běžně pořídit boxy s velikostí až 230 cm a objemem plných 640 litrů. Úložné boxy lze umístit též za tažné zařízení. Tyto boxy využijete na ryby nebo při převážení nářadí. Box na tažné zařízení vám poslouží hlavně za předpokladu, že váš automobil jednoduše neumožní umístění klasického boxu střešního. Tento typ boxů oceníte stejně tak v okamžiku, kdy potřebujete převážet předměty, které jsou mokré či dokonce nějakým způsobem znečištěné. Obdobně lze na tažné zařízení umístit i nosič kol. Jejich výhodou je především velmi snadná montáž, upevňují se mnohem snadněji než střešní nosiče na kola. Dávají vám i možnost odvézt najednou až čtyři kola.

Publikováno: 23. 06. 2021

Kategorie: Automobily | Doplňky a náhradní díly

Autor: Ivana Novotná