Pronájem vozidel může být velmi jednoduchý

Důležitou součástí každého cestování je určitě vozidlo. Je to dopravní prostředek, bez kterého se v současné době lidé neobejdou a to nejen ve spojitosti s turistickým ruchem. Automobilová doprava se stala nepostradatelným a pevným článkem celé dopravní infrastruktury a využití vozidel je všestranné a flexibilní. Mnozí si ale auto dovolit bohužel nemohou a to nejen díky vysokým cenám, ale například z pohledu začínajícího podnikatele je to velká finanční investice, která by se dala využít jinak. V takovém případě se může člověk obrátit na spolehlivou autopůjčovnu, která nabízí prověřené vozy k pronájmu a to na jakoukoliv dobu.

Jaké služby lze očekávat

Každá autopůjčovna, také půjčovna aut Ostrava má své portfoliu, které zahrnuje veškeré služby spojené s pronájmem, své vlastní podmínky, které je třeba číst ještě před tím, než zákazník podepíše smlouvu o pronájmu. Vyplatí se to! Autopůjčovny mají ve svém vozovém parku různá vozidla všech světových značek, takže si člověk určitě vybere. Některé půjčovny se zaměřují jen na pronájem osobních vozidel, jiné zase na pronájem dodávek nebo kamionů. Firmy mají na svých webových stránkách i rezervační formulář, který je určený k přímé rezervaci daného vozidla. Je to rychlé a zákazníci, ale i zaměstnanci autopůjčoven tak mají přehled o tom, jaké vozidlo je v daný okamžik k dispozici. V rezervačním formuláři se dokonce může zákazník dohodnout i na přistavení vozidla v daný termín a čas na daném místě, pokud tyto služby autopůjčovna nabízí, třeba půjčovna aut Ostrava.

Jaké výhody má pronájem vozidel

Každý zákazník se nejdříve zajímá o služby, které půjčovna nabízí, o cenu, ale také výhody, které z toho vyplývají. V tomto případě lze říci, že se zákazník nemusí starat o povinné ručení vozidla, které je nutné, dále to může být i havarijní pojištění, ale není třeba si shánět dálniční známku, obstarat pravidelný servis vozu nebo kupovat GPS navigaci. Tohle všechno je v kompetenci pronajímatele, v tomto případě autopůjčovny. Navíc lze v případě pronájmu ušetřit náklady na pořízení vlastního vozu. Autopůjčovny, i půjčovna aut Ostrava, také nabízejí nejen krátkodobý, ale i dlouhodobý pronájem.

Jaké vozy může zákazník najít ve vozovém parku autopůjčovny

Jak už bylo řečeno, nabídka autopůjčoven je široká. Člověk zde najde osobní auta, kabriolety, dodávky, rodinné vozy, SUV, ale také luxusní vozidla a pak také obytné dodávky nebo dokonce kamiony. Všechna tato vozidla jsou určeny pro provoz na pozemních komunikacích, jsou prověřená, bezpečná a jsou také pravidelně servisována. Vozy jsou určeny nejen pro výlety s rodinou, ale dodávky užitkové jsou v podstatě nejvytíženější vozy a poptávka po nich rok od roku stoupá. Mohou to být situace, kdy je potřeba dodávku na stěhování nebo jen na přepravu stavebního materiálu, ale určitě se pronájem vyplatí i začínajícím podnikatelům, kteří vozidlo potřebují ke své každodenní práci. Pokud také firma nebo posílá zaměstnance na služební cestu, nebo jednatel musí na schůzku s obchodními partnery a náhle stávající vozidlo vypoví službu, právě autopůjčovna může být vhodnou alternativou. Nabídka vozidel je opravdu široká, vybere si jistě každý.

Krátkodobý nebo raději ten dlouhodobý?

Pokud má někdo zájem o pronájem vozu, měl by také vědět, na jak dlouho si jej hodlá zapůjčit. Pokud se jedná jen o přepravu stavebního materiálu nebo o víkendové přestěhování babičky, postačí smlouva na krátkodobý pronájem. Je sjednáván na dobu až 30 dní. Ten dlouhodobý je určen především těm, kdo již dopředu ví, že vůz bude potřebovat na delší dobu než je 30 dní. Je to pronájem, který se jistě vyplatí zejména začínajícím živnostníkům. Ve smlouvě o pronájmu je uvedena měsíční splátka a tento druh pronájmu je sjednáván na dobu až 60 měsíců. Po uplynutí této doby má zákazník právo na nové vozidlo.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Služby | Služby

Autor: Ivana Novotná