Co je třeba zvážit při nákupu motocyklové přilby

Při nákupu nové přilby na motorku je třeba brát v úvahu více než jen její vzhled. Měli byste se také zamyslet nad úrovní bezpečnosti, kterou poskytuje, a nad vlastnostmi a funkcemi, které nabízí. Pokud patříte mezi motocyklové nadšence, jistě víte, že ochrana hlavy je při jízdě na motocyklu tím nejdůležitějším, co můžete udělat. Vzhledem k tomu, že je k dispozici tolik různých značek motocyklových přileb, může být obtížné vybrat tu správnou. 

Celoobličejové přilby

Tento typ přilby je nejbezpečnější dostupný, ale často může být těžký a nepohodlný při nošení, zejména v jarních a letních měsících, kdy se otepluje. Jak už název napovídá, tato přilba zakrývá celý obličej (včetně čelisti) a v případě nehody, při níž spadnete obličejem napřed, vám může zachránit život.

Otevřené přilby

Tento typ přilby je opakem celoobličejové přilby a nechává váš obličej odkrytý. S otevřeným obličejem budete lépe viditelní a budete mít přístup k obličeji během jízdy na kole. To znamená, že můžete například jíst, aniž byste si museli sundat přilbu.

Nejdůležitější věci, které je třeba zvážit

Velikost

Při zvažování, jakou přilbu vybrat, je nejdůležitějším faktorem velikost. Pokud je příliš volná, může zhoršovat váš výhled nebo rozptylovat vaši pozornost při jízdě. Pokud je příliš těsná, může vést k bolesti hlavy, která může snížit vaši bdělost. Vyberte si takový, který vám dobře padne na hlavu, ale nebude ji příliš tlačit. Podle odborníků se při zkoušení helmy ujistěte, že se dotýká vašich tváří, obočí a spánků, ale opět bez nadměrného tlaku.

Cena

Při nákupu přilby byste se měli rozhodnout pro rozpočet. Pokud máte omezený rozpočet, možná budete chtít začít s něčím jednodušším. Jakmile získáte více zkušeností, budete moci určit, jaké jsou vaše potřeby, a v případě potřeby přejít na helmu vyšší třídy. Přilby jsou k dispozici v různých cenových relacích, od méně než 100 dolarů až po více než 1000 dolarů.

Funkce

Není možné zde vypsat všechny dostupné funkce přileb, protože by to zabralo příliš mnoho času na čtení. Některé přilby mají například bradovou sukni pro pohodlnou jízdu v chladném počasí a jiné mohou mít komunikační zařízení nebo reproduktory pro poslech hudby. Před nákupem přilby zvažte, které funkce skutečně využijete, protože nemá smysl platit za něco, co nevyužijete. Abyste se mohli informovaně rozhodnout, měli byste zhodnotit všechny funkce, které jsou na trhu k dispozici. Pokud se chcete podívat na všechny vlastnosti různých typů přileb, můžete navštívit HelmetHunt.com pro seznam

Závěr

Tento článek vám pomůže usnadnit, urychlit a zkomplikovat nákup přilby. Nyní, když víte, co je třeba zvážit a na co se zaměřit, už nečekejte a začněte hledat helmu, která splňuje vaše potřeby. To je vše o přilbách, ale pokud se chcete dozvědět také něco o chráničích sedadel, podívejte se na tuto příručku.

Publikováno: 09. 02. 2023

Kategorie: Automobily

Autor: Adéla Tomanová

Tagy: helmy