Škoda Octavia 3: Recenze třetí generace české modly

Škoda Octavia třetí generace se poprvé dostala do podvědomí uživatelů v prosinci 2012 a na trh byla uvedena v roce 2013. Už je to 8 let od jejího vydání, a tím pádem se z automobilu stává dostupnější ojetina. Popularitu si nezískala náhodou. Je velmi praktická, komfortní a její spotřeba není extrémně vysoká. Navíc nemá problém dovést rodinu na dovolenou do zahraničí. A nejen to. Svým nevýrazným vzhledem nedráždí oči všelijakými avantgardními prvky (vyjma faceliftované verze), a přesto upoutá pozornost nejednoho kolemjdoucího. K velkým výhodám tohoto modelu patří velký výběr ojetin - nabízí je prakticky každý větší autobazar, spolehlivý motor a nízká spotřeba a přijatelné náklady na opravy.

Benzínový, nebo naftový motor?

Benzínový motor většinou zvolí rodiny nebo lidé, kteří nenajezdí vysoký počet kilometrů. Nabízí se tedy dvě základní otázky. Jste nároční na spotřebu? Preferujete delší trasy, nebo raději jezdíte jen ve městě, popřípadě do obchodu a zase zpátky? V tom případě je benzínový motor správná volba. Naftové motory zpravidla zvolí firmy,  respektive se objevují u firemních vozů, protože mnozí zaměstnanci na služebních cestách najezdí dlouhé trasy s nespočet kilometrů. Vzhledem k tomu, že ojetiny těchto motorů nemusí být zrovna v nejlepším stavu, po tolika dlouhých trasách na českých silnicích nebo v zahraničí, dejte si při hledání ojetých vozů s naftovým motorem dobrý pozor na celkový stav. Nešvary se samozřejmě nevyhýbají ani benzinovým agregátům. Ideálně si prostudujte pro i proti jednotlivých variant v rámci odborných recenzí. Na internetu je jich víc než dost.

Škoda Octavia 3 recenze od uživatelů:

Pan David, Moravskoslezský kraj S modelem Škoda Octavia 3 jsem dlouhé roky naprosto spokojený. Jelikož mám vůz 4×4, ročně zaplatím sice více na palivu a údržbě, ale v zimě je pomocníkem, který mě jen tak nezklame. Paní Natálie, Praha Ojetý vůz Škoda třetí generace jsem pořídila za velmi výhodnou cenu cca 5 let zpátky. Za servis jsem doposud platila minimálně, pouze za spojku a brzdové destičky. Což si myslím, že je z mého vlastního zavinění a auto za to nemůže. Pan Zdeněk, Karviná Novou „octávku“ jsem si pořídil chvíli poté co ji Škoda uvedla na trh. Slouží mi přes 7 let, a kromě drobných oprav z běžného používání jsem s ní nikdy neměl žádný problém.

Publikováno: 20. 07. 2021

Kategorie: Automobily | Automobily

Autor: Ivana Novotná