Tipy, jak si udělat pořádek v garáži

Připadá vám, že vaše garáž je jako místo, kam zrovna spadla bomba? Těžko se vám do ní zajíždí s osobním automobilem, protože v ní není ani kousek k hnutí? Je načase si udělat v garáži pořádek. Ať můžete pomyslnou mapu, která by vás provedla touto částí domu, konečně zahodit. Kromě koštěte si s sebou vezměte na pomoc i kovový regál, s jehož pomocí snadno uspořádáte vše, co vám zatím leží na zemi.

Vymezte si na úklid čas

Rozhodli jste se konečně uklidit si svou garáž? Pak to jistě chcete mít co nejrychleji za sebou. Jenže úklid není něco, co je hotové ihned. Chce to zkrátka čas. Vymezte si proto ideálně celou sobotu na uklízení, popadněte veškeré uklízecí prostředky a obrňte se vytrvalostí, protože tu budete potřebovat. Kromě regálových systémů si vezměte na pomoc i plastové pytle. Zatímco do regálů budou putovat věci, které potřebujete, do pytle zase zbytečnosti, které vám v garáži jenom zavazí.

Nevytvářejte si k věcem vztah

Když už jsme zmínili pytel a vyhazování všeho, co nepotřebujeme - je nutné nebýt sentimentální. Ano, i v garáži se mohou najít věci, o kterých víte, že je nikdy nepoužijete, ale přesto je nechcete vyhodit. Vypěstovali jste si k nim totiž jakýsi vztah, což není dobře. Pokud byste takovým způsobem přistupovali ke všemu, co doma máte, pravděpodobně byste měli nejen garáž, ale i jiné místnosti domu naplněny k prasknutí.

Nenechávejte čištění na příště

Je chybou se domnívat, že úklid garáže spočívá jenom v odklizení nepotřebných věcí. Jedním z úkolů je také vyčistit veškeré skvrny, které se v garáži nachází. A že jich je! Nenechávejte to na příště, vezměte do rukou čistící prostředky a vyčistěte skvrny na podlaze nebo koberečcích, které vám dělají vrásky na čele.

Stejně tak se zbavte i pavouků a jiného hmyzu, který si v garáži za poslední měsíce vybudoval své království.

Publikováno: 25. 02. 2021

Kategorie: Tipy a rady | Tipy a rady

Autor: Ivana Novotná