Pronájem bytu v Olomouci? Dobrá volba, ale nejděte do toho po hlavě. Poradíme, jak hledat

Zajímáte-li se o pronájem bytu, Olomouc by vaší pozornosti rozhodně uniknout neměla. Uvažujete-li o hledání nového domova v tomto historickém hanáckém městě, poradíme proč a jak tak činit.

Pronájem bytu v Olomouci je volbou, které nebudete litovat

Toto stotisícové město bývalo svého času dokonce hlavním městem Moravy a svůj význam si zachovalo dodnes. Navzdory tomu se zde ceny nemovitostí i pronájmů drží pouze mírně nad republikovým průměrem. Jsou tak mnohem dostupnější než v hlavním městě, ačkoliv i tam lze nalézt řadu cenově přijatelných projektů, jako jsou třeba byty Dolní Počernice. Samotná Olomouc přitom není chudá na příležitosti pracovní, kulturní ani volnočasové. Toto mladé univerzitní město je nabité energií a jeho význam daleko převyšuje jeho zdánlivě malé rozměry. Co se týče výzkumu, obchodu a inovací, patří Olomouc mezi republikovou špičku. A neopouští ji, ani co se týče celkové kvality každodenního života. To ostatně poznáte sami, jakmile se zde usadíte!

Jak je zde možné pronájem bytu shánět?

Hledání bytů k pronájmu se v současnosti přesunulo převážně do online sféry. I zde ale můžete hledat různými způsoby. A samozřejmě vypnout počítač a hledat byt takzvaně postaru může přinést nečekané ovoce. Podívejme se tedy na některé možnosti, které můžete při shánění bytu k pronájmu využít.
  •         Inzertní weby – dnes takřka bez výjimky začíná hledání bytů k pronájmu na inzertních webech. V Česku jsou takových spousty. Řada inzerátů se na nich kryje, ale s každým dalším webem pravděpodobně objevíte i nabídky, které jinde inzerovány nejsou. Projděte jich proto více!
  •         Řada realitních serverů funguje i prostřednictvím mobilních aplikací, pokud tedy mobilní telefon málokdy opouští vaši ruku, rozhodně si některé takové aplikace nainstalujte, abyste o každé nové nabídce věděli jako první.
  •         Realitní kanceláře mohou veškerou námahu se sháněním bytu obstarat za vás. Zadarmo to ale samozřejmě nebude. Rozmyslete si, zda je pro vás lepší spíše investovat vlastní námahu, nebo raději peníze.
  •         Nepodceňujte ani osobní známosti. Když rozhlásíte, že v Olomouci sháníte pronájem, možná vám něco vhodného doporučí.
  •         Sociální sítě mohou být skvělým místem nejen ke společenské interakci, ale i ke shánění bydlení. Skupiny lidí, kteří hledají i nabízejí nemovitosti v Olomouci i okolí vyhledáte snadno na Facebooku a dalších platformách.
  •         Vydat se na procházku městem po svých? Proč ne. Vezměte si s sebou vytištěné vizitky s oznámením, že sháníte byt k pronájmu i s kontaktem na vás. Ale nevylepujte je na každý volný povrch či na vstupní dveře bytových domů – to ostatně ani není povoleno. Spousta domů bude mít k tomu určené nástěnky – váš inzerát patří právě tam. Úspěšnost této metody se může různit, ale zavrhnout ji rozhodně nelze. Třeba jen proto, že jeden z pěti lidí nemá doma internet. I starý dobrý lísteček může být způsobem, jak takové lidi oslovit.
  •         Další možností se může jevit i žádost o městský. Nakolik budete v takovém případě úspěšní, to bohužel nedokážeme odhadnout. Městských bytů bývá obecně málo, zájem o ně je velký a čekací lhůty dlouhé. Budete muset také splnit i podmínky pro udělení takového bytu. Konkrétně Olomouc pak navíc městské bydlení zdražila. I tak ale veďte ale v patrnosti i tuto možnost.
Jak jste sháněli (případně byste sháněli) pronájem v Olomouci vy? Máte nějaké tipy pro ty, kteří právě hledají? Napište je do sekce komentářů!

Publikováno: 08. 12. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ivana Novotná