Paletizační vidle vám na stavbě vytrhnou trh z paty

Zkuste se schválně zamyslet nad tím, na čem se na stavbě přepravuje zámková dlažba, obrubníky nebo další drobný materiál. Nevíte? Přeci na klasických paletách, s nimiž je na stavbě potřeba manipulovat. Přepravu na krátké vzdálenosti obvykle zajišťuje smykový nakladač spřažený s paletizačními vidlemi. Bohužel se může stát, že se vám tento stroj rozbije, a vy budete hledat náhradní řešení.

Neházejte flintu do žita a oslovte půjčovnu!

I smykový nakladač je pouze strojní zařízení, které se může porouchat. Potřeba manipulovat s paletami a jiným materiálem je ale na stavbě neustále. Jak se tedy zachovat? Nejlepší je oslovit specializovanou půjčovnu stavebních strojů, která má ve své nabídce jak paletizační vidle, tak smykové nakladače. Ve chvílích nouze vám skutečně vytrhne trh z paty!

Jaké paletizační vidle si mohu půjčit?

Půjčení paletizačních vidlí se samozřejmě odvíjí od požadavků, které na tento nástroj máte. K některým nakladačům se dají připojit pouze některé paletizační vidle. Nemusíte se ovšem strachovat, protože půjčovna má na skladě jak vidle pro smykové nakladače značky Locust, tak značky UNC nebo Bobcat. K některým z nich dokonce nabízí i univerzální EURO upínač, díky němuž je upnete prakticky ke kterémukoliv stroji.

Vidle s rámem, nebo bez rámu?

Při vybírání vhodných paletizačních vidlí určitě narazíte na otázku, zda si vypůjčit paletizační vidle s ochranným rámem, nebo bez něj. Obě varianty mají pochopitelně své pro i proti, takže se nedá jednoznačně říct, která je lepší. Pokud neplánujete přepravovat vysoké palety, které by se mohly po cestě vyvalit, budou vám stačit obyčejné paletizační vidle bez opory. Na druhou stranu díky ochrannému rámu je paleta s materiálem lépe zajištěna. Až budete mít příště trable s přepravou stavebního materiálu po staveništi, vzpomeňte si na půjčovnu stavebních strojů. V případě potřeby vám půjčí nejenom paletizační vidle, ale i smykový nakladač.

Publikováno: 17. 07. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ivana Novotná