Nejlepší auta na letní výlety v roce 2021

Přišlo léto a teplé počasí přimělo každého vyrazit na výlet. Pokud potřebujete skvělé vozidlo na cestu, máme pro vás několik tipů. Než se k tomu dostaneme, projděme si, co je třeba vzít v úvahu při výběru vozidla na cestu.

Požadavky na vozidlo pro letní výlety

- Stabilita

Jestliže si nejste jisti stavem vozovky, který vás může potkat, je nejlepší zvolit terénní vozidlo, abyste měli jistotu, že vaše vozidlo bude během cesty stabilní a bezpečné.

- Prostor

Při výběru ideálního vozu na cestu je důležité zohlednit množství prostoru, který máte k dispozici. Musíte se ujistit, že je ve voze dostatek místa pro všechny cestující i zavazadla a vybavení. Dostatek místa pro nohy, velkorysý objem zavazadlového prostoru a dostatečný úložný prostor nad hlavou jsou dalším bonusem.

- Výkonnost

Spolehlivé vozidlo je základem každého výletu; mělo by být dostatečně robustní, aby zvládlo hodně jízdy v jakémkoli terénu, a mělo by mít dostatečný výkon a světlou výšku, aby se snadno nerozbilo.

- Úspora paliva

Některé automobily mají velkou spotřebu paliva a nejsou ideální pro dlouhé cesty. Vyberte si úsporné vozidlo, které vám pomůže ušetřit peníze za palivo bez ohledu na vzdálenost, kterou urazíte. Ušetřené peníze tak můžete použít na letní aktivity nebo na nákup suvenýrů ze zábavy.

- Bezpečnost

Mít ve svém voze bezpečnostní prvky je výhodné jak pro vás, tak pro ostatní řidiče. Tónování oken je často přehlíženo jako bezpečnostní prvek, ale poskytuje ochranu před sluncem a zabraňuje lidem, aby se dívali dovnitř vašeho vozidla. Chcete-li se dozvědět více o tónování oken, navštivte tyto webové stránky

Dalšími bezpečnostními prvky jsou mimo jiné brzdové senzory, autoalarm, automatické nouzové brzdy, adaptivní tempomat, detekce mrtvého úhlu a asistent bezpečného opuštění vozidla.

Pokud při výběru nejlepšího auta k pronájmu na cestu zohledníte tato základní kritéria, učiníte moudré rozhodnutí. Zde je několik vozidel, která jsou ideální pro cestování v terénu.

Skvělá vozidla pro letní výlety

Subaru Crosstrek

Subaru Crosstrek splňuje všechny požadavky na terénní vozidlo. Má akustické čelní sklo pro snížení hluku, rychlou odezvu pro agilitu a dynamické řízení vozidla pro stabilní jízdu. Je také velmi úsporný - 33 mil na galon na dálnici a 27 mil na galon ve městě. Při jízdě po silnicích má 8Světlá výška 7 palců a 18palcová kola vám zajistí překonání jakéhokoli náročného terénu.

Pokud s sebou vezmete společníky, Crosstrek pojme až 100 metrů krychlových cestujících a všichni si mohou odpočinout na pohodlných sedadlech s koženým čalouněním. V zavazadlovém prostoru a na střešních ližinách je dostatek místa pro zavazadla a další předměty.

- Subaru Outback

Další skvělou volbou na výlet v Subaru je Outback. Skvěle se hodí pro přepravu veškerého vybavení potřebného na dovolenou, protože nabízí až 73 krychlových stop úložného prostoru a další úložný prostor na střešním nosiči. Uvnitř se budete cítit pohodlně díky klimatizaci a bezpečně díky kontrole stability.

Subaru Outback je velmi úsporné, může se pochlubit hodnotou 18 %.Nádrž na 5 galonů paliva a spotřeba 32 km/h, takže je ideální pro delší cesty. Má také pohon všech kol, takže se hodí na cestování po lesních cestách, do kempu nebo na pláž. Pořiďte si ho, pokud plánujete výlet mimo město, který nevyžaduje příliš mnoho terénních překážek.

Honda HR-V

Honda HR-V je ideálním vozem pro cesty na dovolenou. Má pět různých konfigurací kabiny, takže se do ní vejde téměř cokoli - od rallye kola po surfovací prkno - a další předměty lze uložit na střešní ližiny.

Honda HR-V je vybavena zvukovým systémem se šesti reproduktory, 7palcovým dotykovým displejem pro zábavu a sadou Honda sensing, která vám pomůže s řízením. Je také úsporný - ve městě ujede 28 mil na galon a na dálnici 34 mil na galon. Tento vůz je ideální pro přepravu jedné osoby na výlet nebo dvou osob na letní aktivity.

- Honda Element

Honda Element je vynikající volbou pro cestování v terénu. Navzdory svému designu připomínajícímu minivan je ideálním vozem pro cesty na dovolenou. Nabízí dostatek nákladového prostoru a průmyslová vložka do ložnice zajistí, že se předměty, které potřebujete přepravit, nepoškodí. Jeho verze s pohonem všech kol je velmi výkonná a poskytuje výjimečnou trakci při jízdě po blátivých, prašných a kamenitých cestách.

Hondu Element lze přestavět na provizorní lůžko, což z ní dělá ideální terénní vozidlo pro cesty ve dvou. Střešní okno můžete také odklopit, abyste si mohli přes den užívat slunečního tepla a v noci pozorovat hvězdy.

- Volvo XC90

Volvo XC90 je elegantní a bezpečný vůz na letní výlet. Má skvělý zvukový systém, takže si při jízdě můžete vychutnat svou oblíbenou hudbu. Má až sedm míst k sezení, takže je ideální pro velkou rodinu. 360stupňový prostorový výhled vám pomůže mít lepší přehled při jízdě v úzkých místech.

Osmipalcový displej Volva XC90 poskytuje všechny potřebné údaje pro bezpečnou jízdu. Přeplňovaný čtyřválec 2 litrový motor nabízí příjemnou jízdu do letního cíle Praktické, bezpečné a úsporné - to je Volvo XC90 pro vás!

- Toyota Prius

Toyota Prius je naprostou nezbytností, pokud chcete ušetřit spoustu paliva při výletech do terénu. Nabízí vysokou účinnost paliva, čímž snižuje škodlivé emise a umožňuje jezdit ekologičtěji. Kromě toho je vybaven inteligentní jízdní technologií pro plynulou jízdu a head-up displej poskytuje řidiči všechna potřebná upozornění.

Při jízdě s vozem Prius můžete počítat s využitím 34 litry paliva na 100 km jízdy Model s pohonem předních kol má zavazadlový prostor o něco větší než 27 krychlových stop, zatímco model s pohonem všech kol má 24 krychlových stop. Není to sice nejrychlejší vůz, ale vynahrazuje to vynikající spotřebou paliva.

- Westfalia Sven Hedin Camper

Někdy obyčejné auto na rodinný výlet nestačí, a tak je třeba jít do toho ve velkém a pořídit si obytný vůz. Obytné vozy jsou skvělé pro delší cesty, protože jsou v podstatě hotelem na kolech a cenově dostupnější variantou než obytný vůz plné velikosti, který může být mimo vaši cenovou kategorii.

Sven Hedin Westfalia je ideální obytný vůz pro delší dobrodružství v terénu. Někdy je označován jako rekreační užitkové vozidlo, což okamžitě naznačuje, že kempování bude skvělým zážitkem! Budete mít k dispozici dostatek místa na jídlo, toaletu a polokoupelnu, kuchyňku s pracovním místem, ledničku a vyhrazený prostor pro uložení vybavení. Dokázali byste si představit cenově dostupnější obytný vůz na dlouhou cestu? O tom silně pochybujeme!

Tyto jsou vynikající vozidla do terénu a několik tipů, jak si vybrat to správné. Je důležité zajistit, aby cesta byla příjemná, a ne nepříjemná. Aby vás cesta bavila, vyberte si pro sebe nebo svou rodinu pohodlné a spolehlivé auto.

Chcete naplánovat velkolepý výlet? Zde je 10 tipů, které vám pomohou začít Máme pro vás tipy pro jízdu v náročných podmínkách až po přípravu vašeho vozidla UTE na kempování. Dále se dozvíte o nejčastějších příčinách dopravních nehod a o tom, jak zůstat na silnici v bezpečí. Připravte se na cestu pomocí těchto 5 tipů a triků pro plánování cesty obytným vozem.

Publikováno: 14. 02. 2023

Kategorie: Automobily

Autor: Adéla Tomanová