Octavia 4 přináší spoustu zajímavých novinek. 8 prvků, které třetí generace neměla

Na třetí generaci svého nejdůležitějšího vozu může být automobilka Škoda právem hrdá. Ale ještě o něco více by se měla dmout pýchou za nástupce, který je podle většiny novinářů ve všech ohledech o pořádný kus dál. Stačí se na ní podívat a bude vám jasné, že Octavia 4 staví laťku pořádně vysoko. My jsme se zaměřili na prvky, jež se v automobilu nižší střední třídy objevují vůbec poprvé.

Matrix LED světlomety

Komu se nelíbilo „čtyřočko“, tedy faceliftovaná třetí generace, může být v klidu. Nová Škoda Octavia 4 má v základu klasické nedělené přední diodové světlomety a v nejvyšších výbavách dokonce Matrix LED světlomety. Vůbec poprvé se designéři rozhodli pro rozdělené zadní lampy (částečně jsou součástí víka), které disponují dynamickými blinkry.

Všudypřítomné dotykové ovládání

Milovníci dotykových panelů mohou jásat. V interiéru se nachází naprosté minimum fyzických tlačítek. Téměř vše se ovládá prostřednictvím dotykových plošek.

Třízónová klimatizace

Kromě standardní jednozónovky bez senzoru teploty si mohou zájemci připlatit za starou známou dvouzónovou klimatizaci, ale také za zbrusu novou třízónovou variantu, která umožňuje separátní regulaci teploty cestujícím v zadní části vozu.

Masážní sedačky

Komfort na prvním místě? I tak by se daly shrnout vlastnosti ergonomických sedadel s certifikací AGR. Na vyhřívání sedaček jsme u Octavií zvyklí, ale přibyly další funkce – ventilování a masáž.

Head-up displej

Optimistické odhady se naplnily a Octavia 4 skutečně dostala head-up displej, který řidiči zobrazuje nejdůležitější informace (např. rychlost nebo data z navigačního systému) přímo na předním skle. K dalším užitečným novinkám nejnovějšího přírůstku početné škodovácké rodiny patří elektronické otevírání kufru i v provedení liftback s tzv. virtuálním pedálem (aktivuje se kopnutím pod nárazník), elektronicky výklopné tažné zařízení a v neposlední řadě plug-in hybrid motorizace.

Publikováno: 27. 04. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Automobily | Novinky

Autor: Ivana Novotná