Na co nesmí žádný řidič zapomenout, pakliže vyráží na road trip se svým vozem

Letošní rok se nese ve znamení dovolených v autě. Lidé dnes investují do vestaveb do aut, které do svých vozidel instalují, a tím si tedy odškrtávají položku “sehnat ubytování”. Díky vestavbě na spaní do auta je cestování rázem pohodlnější a dovolená je tak více svobodnější. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí také vyrazit na dovolenou svým autem, je nutné udělat několik věcí ještě před cestou. Seznamte se s jakýmisi pravidly, které musí mít každý řidič na mysli před cestou.

Nechte si zkontrolovat auto v servisu

Pravidlo číslo jedna zní - nechte si automobil zkontrolovat v servisu ještě před dovolenou. Vyvarujete se tím problémům, ke kterým na vozovce může dojít, respektive tím výrazně snížíte riziko vzniku těchto problémů. V servisu se vám na auto podívají kompletně a prozradí vám, jestli je automobil v provozu schopném stavu či nikoli.

Ověřte si platnost dokladů

Další klíčovou přípravou je kontrola dokladů, které s sebou musíte mít. Zkontrolujte si především jejich platnost, na tom záleží. Platnost zkontrolujte především u řidičského průkazu, u technického průkazu a samozřejmě u své občanky.

Informujte se o zákonech v zahraničí

Co je dále nadmíru důležité, je informováni se o tom, jaké jsou zákony v zahraničí. Zjistěte si ideálně maximální povolenou rychlost v zahraničí, dále taktéž to, jaký je minimální povolený dezén u pneumatik.

Sjednejte si pojištění

Ať už cestujete jenom po Česku nebo míříte do zahraničí, vždycky si sjednejte cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co se vám na cestě může stát nebo k jaké nehodě může dojít. Cestovní pojištění navíc není takovou čárou přes rozpočet, nezruinuje vás to.

Napište si všechny důležité kontakty

Co dalšího se vyplatí mít u sebe, tak seznam těch nejdůležitějších kontaktů. V každé zemi se čísla důležitých kontaktů trochu mění, proto mějte vždy po ruce kontakt na lékaře, policii i hasiče.

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Ivana Novotná