K čemu slouží výškově stavitelný podvozek?

V souvislosti s výškově stavitelným podvozkem si většina motoristů okamžitě vybaví závodní speciály a dražší sportovně laděné silniční vozy. V obou případech jde o automobily, u nichž je žádoucí průběžně měnit výšku podvozku s ohledem na aktuální podmínky. Máte pocit, že byste tuto vlastnost upotřebili také u svého automobilu?

Základní charakteristika aneb jak výškově nastavitelný podvozek celé funguje?

Výškově stavitelný podvozek se na první pohled od běžného podvozku příliš neliší. Zásadní rozdíl spočívá v unikátních prvcích, které umožňují změnu výšky podvozku dle potřeby, a to posouváním pružin pomocí stavících matek – ty se mohou pohybovat směrem po závitu stavící kostky nebo sportovního tlumiče. Podvozky nabízí různá rozpětí nastavení a některé typy skutečně umožňují až extrémní snížení.

Stavitelné podvozky značky TATechnix

TATechnix nabízí kvalitní výškově nastavitelné podvozky, které jsou vhodné jak pro závodní, tak i běžné silniční vozy. Alfou a omegou správného fungování je ovšem profesionálně provedené montáž. Odborníky najdete v děčínském servisu, který působí pod značkou AUTOKLUBY.CZ s.r.o. Mechanici mají s montáží stavitelných podvozků bohaté zkušenosti a poradí si se všemi modely automobilů, pro které jsou komponenty určeny. Montáží podvozku v autoservisu Děčín získáte jistotu, že váš nový výškově stavitelný podvozek funguje, jak by fungovat měl a vyhnete se případným nepříjemnostem, které hrozí v případě neodborné montáže. Využijte možnosti nezávazné konzultace a nechte si doporučit optimální řešení na míru vašemu vozu. Poradenství a přesná cenová kalkulace jsou nedílnou součástí komplexní nabídky servisu, který se může pochlubit referencemi v podobě „lidových“ automobilů jako VW Golf či Passat, ale také luxusních vozidel v podobě Porsche Cayenne.

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: Automobily | Doplňky a náhradní díly

Autor: Ivana Novotná