Jak vyčistit karoserii vozidla od ptačích výkalů?

Ptačí trus může být pro majitele automobilů skutečnou nepříjemností. Nejenže vypadají nevzhledně, ale pokud se neošetří, mohou také poškodit lak vašeho vozu. V tomto článku, který jsme pro vás připravili ve spolupráci s tímto motoristickým webem, si projdeme několik základních tipů, jak vyčistit karoserii vašeho vozu od ptačího trusu.

Krok 1: Odstraňte veškeré pevné zbytky

Než začnete s čištěním ptačího trusu, je důležité odstranit veškeré pevné nečistoty, které se mohou na karoserii vašeho vozu nacházet. Můžete to provést pomocí plastové škrabky nebo rukou (pokud máte rukavice). Dávejte přitom pozor, abyste nepoškrábali lak.

Krok 2: Postižené místo předem umyjte

Poté postižené místo předem umyjte hadicí nebo tlakovou myčkou. To pomůže uvolnit veškeré zbývající nečistoty a usnadní odstranění ptačího trusu.

Krok 3: Naneste čisticí roztok

Na trhu je k dispozici mnoho čisticích roztoků, které lze použít k vyčištění karoserie vašeho vozu od ptačího trusu. Můžete si také vyrobit vlastní čisticí roztok smícháním stejných dílů vody a octa. Naneste čisticí roztok na postižené místo pomocí ručníku z mikrovlákna nebo houby. Nechte jej několik minut působit, aby roztok mohl proniknout do ptačího trusu.

Krok 4: Postižené místo vydrhněte

Po uplynutí doby, kdy čisticí roztok působí, vydrhněte postižené místo kartáčem s měkkými štětinami. Při tomto úkonu buďte šetrní, abyste nepoškodili nátěr. K vyčištění těžko přístupných míst můžete použít také zubní kartáček.

Krok 5: Opláchněte čisticí roztok

Po vydrhnutí postiženého místa opláchněte čisticí roztok hadicí nebo tlakovou myčkou. Ujistěte se, že byl odstraněn veškerý čisticí roztok.

Krok 6: Postižené místo osušte

Nakonec osušte postižené místo čistou utěrkou z mikrovlákna. Tím zabráníte vzniku vodních skvrn na karoserii vašeho vozu.
Čištění karoserie vašeho vozu od ptačího trusu se jeví jako zdlouhavý úkol, ale je důležité jej provést, aby nedošlo k poškození laku. Dodržováním výše uvedených kroků můžete účinně odstranit ptačí trus z karoserie svého vozu a zachovat jeho skvělý vzhled. Nezapomeňte být při čištění vždy šetrní, jinak si lak poškodíte vlastní neopatrností.

Publikováno: 03. 04. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ivana Novotná