Jak vybírat motocyklové přilby?

Pokud plánujete investovat do nového motocyklového vybavení, potom narazíte na obrovské množství přileb, ať už se jedná o celoobličejové, modulární, nebo otevřené. Stejně tak se setkáte s rozdělením na závodní, cestovní, silniční, terénní a podobně. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vybrat přilbu, která vám dokonale padne.

Přestože jsou všechny motocyklové přilby navrženy k ochraně hlavy, nejsou si rovny. I přes podobné charakteristiky – pevná vnější skořepina, vložka absorbující pot a pohodlné polstrování – si můžete všimnout, že některé modely pokrývají větší část hlavy než ostatní.

Celoobličejová motocyklová přilba

Nejširší nabídku tvoří celoobličejové motocyklové přilby, ať už navštívíte jakýkoliv motocyklový obchod. Nejenže je taková přilba populární, ale také je nejbezpečnější, protože obepíná celou hlavu včetně brady. Poskytuje taktéž dostatečný výhled.

Dále se celoobličejové motocyklové přilby rozdělují na několik podskupin – silniční, závodní, dual-sport a dirt.

Silniční

Jak už samotný název napovídá, tento druh přilby se používá na silnici. Charakteristický je aerodynamickým tvarem, který je optimální pro rychlou jízdu a poskytuje vynikající ochranu proti dešti a větru. Dále nabízí řadu funkcí, jako jsou otvory pro ventilaci, sluneční clonu a komunikační systémy.

Závodní

Závodní přilba se na první pohled neliší od silniční, ale postrádá některé prvky, a to třeba nastavitelné ventilační otvory. Cena u závodních modelů je vyšší, a to kvůli použitým materiálům a certifikacím.

Dirt

Přilby s označením dirt či moto X jsou určené pro jízdu v terénu. Opatřeny jsou kšiltem pro ochranu před sluncem i nečistotami a prodlouženým chráničem brady pro lepší ventilaci.

Dual-sport

Zapomenout nesmíme ani na dual-sport přilby, jež vznikly spojením silničních a terénních prvků. Poskytují komfort a praktičnost. Tento druh přilby je vhodný pro každého, kdo hledá univerzální řešení jak na silnici, tak i terén.

Jestliže hledáte internetový obchod, kde koupíte vše od přilby až po motocyklové díly, podívejte se do nabídky GMOTO.  

Publikováno: 08. 04. 2024

Kategorie: Doplňky a náhradní díly

Autor: Ivana Novotná