Autobazary Služby

Jak postupovat při nákupu ojeté dodávky v bazaru?

Bez ohledu účel využití, potřebujete-li vlastní dodávku, můžete ji získat podstatně levněji, když se po ní poohlédnete v bazaru. Ceny vozidel poměrně rychle klesají a samozřejmě to platí také pro segment těch užitkových. Ale jak si při nákupu počínat?

Výběr ojeté dodávky logicky podléhá určitým kritériím. K základním parametrům, na které byste měli brát zřetel, patří účel využití. Měli byste mít jasnou představu o tom, na co budete užitkové vozidlo používat. Může se jednat např. o stěhování, převoz materiálu apod. Dalším důležitým kritériem jsou hmotnost a rozměry převáženého nákladu.

Podstatná je také výbava. K žádaným prvkům patří dveře s možností otevření až na 270 stupňů, klimatizace, centrální zamykání a elektrické stahován oken. Moderním užitkovým vozům většinou nechybí ani bezpečnostní systémy jako ABS a ESP.

Pozastavit byste se měli také nad motorizací. Dodávky jsou k mání v poměrně širokém spektru variant, ale obecně nelze říct, který agregát je nejlepší volbou. Pokud však navštívíte solidní autobazar užitkových vozů, prodejce vám jistě ochotně poradí. Praktické tipy a doporučení samozřejmě najdete i rámci recenzí v motoristických časopisech a na internetu.

Nikdy nejde pouze o výběr dodávky, ale také o důslednou selekci prodejce. Vyberte si autobazar, který vám garantuje původ vozu – předejdete tím nepříjemnému zjištění, že je vozidlo zatíženo leasingem, nebo ještě hůř – že je kradený.

Naprostou samozřejmostí by měla být kontrola technického stavu přímo na místě. Důkladně si prohlédněte karoserii a zaměřte se na případné stopy po havárii. Pokud si v tomto směru nevíte rady, vezměte si s sebou automechanika, případně se s dodávkou vydejte do blízkého nezávislého servisu.

Závěrečné doporučení souvisí s testovací jízdou. Během ní zjistíte případné nedostatky a také to, zda se vám s dodávkou dobře jezdí.

Rozhodnete-li se pro koupi, prodejce by vám měl odevzdat veškeré klíče a servisní knížku.