Bavlněné kalhoty na motorku? Ne, raději kvalitní moto oblečení

Jízda na motorce je plná vzrušení a adrenalinu. O tom není pochyb ani sporu. I proto se najde stále více lidí, kteří chtějí zejména letošní léto strávit na motorkářském sedle. Aby však mohli usednout na svého dvoukolého společníka, je nutné, by si pořídili správné moto oblečení, helmu, rukavice a samozřejmě boty na motorku.

Bohužel se mezi námi stále najde řada lidí, která automaticky sahá po prvních bavlněných kalhotách, jež dřímají v šatníku. Tento kousek oblečení, ač se zdá být sebevíc stylový, však neposkytuje dostatečnou ochranu.

Nulová ochrana při pádu

Umíte si představit, co by bavlněné kalhoty udělaly po prvním pádu motorky? Roztrhly by se rychlostí blesku, doslova během jedné vteřiny. I když jsou lepší volbou než šortky, jsou nulovou ochranou a tedy i důvodem, proč jsou následky po nehodě tak velké.

Daleko lepší bude, pokud investujete do moto kalhot, jež jsou zpravidla vybaveny chrániči. Ty pokrývají většinou kotníky, kyčle a také kolena, na nichž je kůže opravdu velice jemná a kde má tendenci se velmi snadno sdírat, pokud by došlo k pádu. Sedřená kůže a úrazy, které mohou vzniknout se poté léčí i několik let.

Reflexní prvky jsou důležitou součástí motorkářského vybavení

Ať už si kupujete kalhoty, bundu nebo boty, vždycky se dívejte, jestli jednotlivé kousky obsahují reflexní prvky. Ať už to jsou žluté, bílé nebo oranžové odrazky, díky nim bude řidič na motorce nepřehlédnutelný a opět se tím předejde černým scénářům automobilových nehod.

Při výběru jednotlivých kousků moto oblečení pamatujte, že se vám musí dokonale přizpůsobit a musí vám dobře padnout. Jen tak budete dobře ochráněni nejen před následky nehod, ale také před větrem, spáleninami od slunce nebo před popáleninami z výfuku.

Publikováno: 28. 05. 2021

Kategorie: Automobily

Autor: Ivana Novotná