Ať nové auto zůstane co nejdéle ve skvělém stavu. Připravte se na zimu

Při koupi nového automobil se každý člověk zařekne, že v novém stavu auto zůstane co nejdéle. Jenže to je slib, který lze jen těžko splnit. Mnozí lidé se sice starají o automobil, jak nejlépe dovedou, a sice leští ho, neustále ho umývají a snaží se, aby zůstal stále v jako novém stavu. Jenže poté zaparkují na veřejném parkovišti a jiní nezodpovědní řidiči se zaslouží o to, že vůz už nově nevypadá, protože ho škrábnou nebo takzvaně “ťuknou”. Jestliže si tedy koupíte vůz nebo jestli si plánujete koupit vůz, doporučujeme ho obrnit autodoplňky.

Pokud se snažíte o to, aby vůz zůstal co nejdéle ve skvělém stavu, doporučujeme investovat do autodoplňků. Mnozí lidé jsou toho názoru, že se jedná jen a pouze o věci, které zkrášlují a zdokonalují interiér vozidla, ale není to tak. Autodoplňky mají také ochrannou funkci a dokážou zabránit mnohým oděrkům a škrábancům.

Samozřejmě ne všechny autodoplňky to umí. Podívejme se na seznam autodoplňků, které rozhodně oceníte a které vám pomohou zachovat vůz co nejdéle v jako novém stavu.

Lišty na nárazník předchází nehodám na parkovištích

Jestli se bojíte nehod na parkovištích, k nimž většinou dochází z důvodu nepozornosti jiného řidiče, který například vyjíždí ze svého parkovacího místa, doporučujeme na nárazník namontovat lišty. Lišty na nárazník samozřejmě neocením jen při parkování a na parkovištích, ale oceníme je i v jiných situacích.

Lišty na nárazník předchází oděrkům a škrábancům, chrání zadní část vozu před případnými nárazy.

Vany do kufru ochrání zavazadlový prostor

Lišty na nárazník nejsou jediné autodoplňky, které mohou vůz ochránit. Existují také vany do kufru, které si s oblibou kupují zejména ti, kteří převáží v kufru vozu těžký a ostrý náklad. Vany do kufru zabrání poškození zavazadlového prostoru.

Je možné zakoupit si gumové vany do kufru, které zajišťují stabilitu převáženému nákladu, nebo existují i plastové vany do kufru, které mají vyvýšené okraje.

Kryt masky a zimní clony jsou pořád v oblibě

Moderní auta nějaký kryt masky nebo zimní clonu nepotřebují, ale kdo z nás má v garáži nové nablýskané auto? Na zimní období se hodí zimní clona chladiče, která rychle zahřeje motor i ve velké zimě.

Publikováno: 01. 12. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Doplňky a náhradní díly

Autor: Ivana Novotná