Vestavby pro řemeslníky: vytvoří z auta pojízdnou dílnu

Vestavby do aut jsou velice populární alternativou obytného auta. Ocení ji spousta milovníků karavaningu, kteří ale netouží po tom, vlastnit obytný dům, nebo si za drahé peníze půjčovat. Nicméně tím využití vestaveb rozhodně nekončí. Jsou ideální také pro ty, kteří mají rádi uspořádanost a organizovanost. Vybírat lze z několika různých typů vestaveb, takže je možné si vybrat takovou, která je pro vás nejlepší.

Ideální také pro řemeslníky

Řemeslníci mají tu nevýhodu, že musí cestovat ke svým zákazníkům. To znamená, že musí neustále převážet své nářadí a nástroje. Jejich převážení v autě může být nebezpečné, když těžké kufry s nářadím putují v zatáčkách po voze. Proto je vhodné mít vše naložené v autě a převážet vše v přehledně oddělených boxech. Určité boxy mohou zůstat volné, a řemeslník si v nich může převážet materiál potřebný pro svou práci.

Vlastnosti boxů

Vestavěné boxy by měly být velmi odolné. Důvodem je to, že některé řemeslnické nástroje jsou těžké, jiné ostré, další drsné nebo dokonce kombinace více nebezpečných faktorů. Převážet je jen tak v kufru by mohlo vést k poškození interiéru vozu – a někdy dokonce k ohrožení cestujících na životě. Dále pak by měly být dobře připevněné, aby se nepohnuly ani při nejprudším zabrzdění či zatáčce. A v neposlední řadě by měly být také vyjímatelné, aby si řemeslník mohl vzít celý box a nemusel nářadí překládávat do jiné nádoby. To by bylo velice nepraktické, navíc časově náročné.

Hmotnost vestavby do auta

Bylo by velice nepraktické, kdyby vestavby byly příliš těžké a nadměrně tak zatěžovaly automobil. Vybírejte tedy nejen podle nosnosti, ale také podle materiálů, protože ty mohou zajistit výše zmíněné požadované vlastnosti, a navíc také nízkou hmotnost. Je možné sehnat vestavby, které váží 35 kg, což jak jistě uznáte, není mnoho.

Publikováno: 28. 08. 2021

Kategorie: Automobily | Doplňky a náhradní díly

Autor: Ivana Novotná