Vychytávky do auta z Číny - kde a jak koupit nejlevnější vychytávky?

Doplňky do auta mohou představovat jak kvalitního pomocníka, tak zpestření celého interiéru. Obzvlášť v případech, kdy náš automobil využíváme již nějakou dobu, čímž se nám určitým způsobem okouká. Vychytávky do auta navíc nemusí být nikterak drahé, ba naopak. Čínské e-shopy nabízejí neobvyklé doplňky do auta, které mohou být nápomocné a vkusné zároveň. Kde koupit ty nejlevnější vychytávky z Číny? V dnešní době již nakupování z Číny není žádné tabu, a proto služby těchto e-shopů využívá stále více lidí. Oblíbené jsou zejména pro své nízké ceny a rozmanitý výběr zboží všeho druhu. Právě vychytávky do auta patří mezi oblíbené produkty, jelikož za podobné ceny si v českých obchodech stejné doplňky pořídíme jen stěží.

Který e-shop zvolit a jak nakupovat?

V České republice se největší popularitě těší internetový gigant AliExpress. Tento e-shop patří mezi vůbec největší na celém světě, což potvrzuje sortiment čítající přes 100 milionů produktů. AliExpress v češtině naneštěstí nefunguje, avšak v době internetových překladačů se nejedná o závažný problém. Mezi další oblíbené obchody pak můžeme zařadit i LightInTheBox nebo GearBest. Ovšem nabídka již zmiňovaného AliExpressu lze považovat za nejvíce rozmanitou, a tak přiložené tipy pocházejí právě z tohoto e-shopu. Člověk si však jízdu v autě může vylepšit i jinými způsoby, kupříkladu posloucháním hudby nebo podcastů. Další volbu představují audioknihy ke stažení zdarma, které mohou být edukativního rázu, přičemž audioknihy v angličtině lze i v již zmiňovaných čínských e-shopech nakoupit za výhodné ceny. A jak fungují nákupy z Číny? Samotný proces si nijak výrazně neliší od postupu, který běžní zákazníci znají z jiných e-shopů. Stačí si vybrat dané zboží, zkontrolovat si jeho dostupnost, případné poplatky za doručení a dobu doručení. Ačkoliv bývá zboží odesíláno až z Asie, doba doručení mnohdy není nikterak závratná. Může se jednat o jeden týden, nebo až 3 měsíce, s tím musí člověk vždy počítat. Delší doba doručení bude však vždy kompenzovaná nízkými cenami. Pro někoho může problém nastat pouze v platební metodě. Zboží je nutné vždy uhradit předem a kartou. Některé z vybraných čínských e-shopů však nabízejí například alternativní platební metodu PayPal. Spoustu lidí zcela jistě bude zajímat fakt, že i v rámci nakupování v Číně lze ušetřit nemalá část. Díky tzv. cashback portálům zákazníci mohou obdržet určitou část ze zaplacené ceny nazpět. V České republice takovou službu nabízí například Tipli, který v rámci nakupování na AliExpressu nabízí až 10 % z každého nákupu zpět.

Tipy na vychytávky do auta

Tyto 4 doplňky mohou leckomu usnadnit využívání auta, ať už při delších cestách či každodenním dojíždění do práce. Veškeré tyto vychytávky jsou dostupné na AliExpressu, a to k okamžitému odeslání. Ceny se mohou postupem času měnit, avšak AliExpress poměrně často vyhlašuje akce, při kterých lze uvedené produkty koupit s výraznými slevami. A v každé situaci zákazník může využít již výše uvedený cashback.

Držák na láhev/hrnek

Tuto vychytávku ocení zejména lidé využívající starší typy automobilů, kteří podobné doplňky ve výbavě vozu ještě nemají. V dnešní době bývají tyto držáky již v samotném základu každého vozu, avšak mnoho z nich se může vyskytovat na nevhodném místě.
 • doprava zdarma
 • 4 barevné varianty
 • cena: 68 Kč

Protiskluzová gumová podložka

Mobilní telefon není jediná věc, pro kterou lze tento držák využít. Drobné předměty jako mince či klíčky od auta se díky této podložce po autě nepoztrácejí a budou vždy na svém místě. Pokud řidič potřebuje drobnější předměty neustále při ruce, je tato vychytávka správnou volbou.
 • doprava zdarma
 • pouze černé provedení
 • cena: 36 Kč

Magnetický držák na telefon

Ačkoliv se jedná o další držák, s tímto magnetickým provedením lze využívat aktivně, například při navigaci. Jedná se poměrně jednoduchou vychytávku, která navíc minimálním způsobem zasahuje do interiéru.
 • doprava zdarma
 • 4 barevné varianty
 • cena: 48 Kč

Koš do auta

Ponechávání věcí a obalů v autě patří k naprosto běžným činnostem, které však způsobují nepořádek. K zamezení jeho tvorby může posloužit právě tento koš do auta. Jelikož není nikterak veliký, nezabírá příliš místa, přesto však dokáže výrazně pomoci v čistotě.
 • doprava od 17 Kč
 • 3 barevné varianty
 • cena: od 80 Kč

Publikováno: 18. 02. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Automobily | Doplňky a náhradní díly

Autor: Ivana Novotná