Střešní nosiče a boxy ulehčí balení na dovolenou

Pokud plánujete zimní dovolenou, máte početnou rodinu a auto, které by potřebovalo o pár čísel přifouknut, nezoufejte. Nemusíte hned přemýšlet nad pořízením nového či zrušení dovolené. Těsnou situaci jednoduše vyřešíte střešním boxem.

Střešní nosiče jako první krok

Abyste mohli cokoliv na střechu svého vozu připevnit, musíte jí nejdřív opatřit nosiči. Střešní nosiče slouží jako podpora pro uchycení boxů či nosičů a konkrétní výběr záleží na tom, jakou značku auta vlastníte. Podle toho si zvolíte konkrétní typ montážního kitu. Pokud si nebudete vědět rady, ve specializovaných provozovnách vám rádi poradí. V zásadě není problém sehnat veškeré zařízení obratem, u některých značek aut se však může stát, že potřebné vybavení nebude hned po ruce. Proto je dobré na tuto možnost myslet včas. Pokud už máte auto opatřeno hagusy, neboli podélnými příčníky, máte situaci jednodušší.

Střešní boxy pro velký náklad

Střešní boxy jsou opravdu nevídaným pomocníkem při balení se na dovolenou. Zimní, letní, na tom v podstatě nezáleží. Početná rodina jistě využije jejich prostorový potenciál do posledního centimetru. Zvlášť, když je členem rodiny i malý člověk, který kromě haldy plenek a oblečení potřebuje ještě kočárek či cestovní postýlku. Právě tady začíná sólo pro střešní box, který veškeré objemnější záležitostí bez problémů pojme a v kufru auta tak zůstane dostatek prostoru pro ostatní věci. V zimě je jeho úkol poměrně jednoznačný – lyže, hůlky, sáňky, ale i lyžáky, případně nějaké ty „měkkýše“, které vyplní každou volnou škvíru.

Když stačí nosiče lyží

Pokud víte, že kufr vašeho auta je dostatečně velkorysý pro všechna vaše zavazadla, případně jedete v menším počtu, je zbytečné utrácet peníze za koupi či pronájem střešního boxu. V takovém případě by vám měly postačovat nosiče lyží. Jejich montáž je velice snadná a účel splní perfektně. Standardně pojmou až čtyři páry lyží. Jestli jejich kapacitu využijte naplno nebo jen z poloviny je čistě na vás. Ať už budete montáž střešních pomocníků obstarávat sami nebo u profesionálů, vždy vše pečlivě zkontrolujte a po osazení potřebným řádně zamkněte.

Publikováno: 16. 01. 2020

Kategorie: Automobily | Doplňky a náhradní díly

Autor: Ivana Novotná