Parkování u letiště Brno

Cesta autem na letiště bývá co do pohodlnosti a časové flexibility tou nejlepší možností. Oříškem se ale může stát parkování. Letiště Brno-Tuřany je autem dobře dostupné a ani s parkováním nemusí být problém. Poradíme vám, jak se na něj nejlépe dostanete a kde zaparkujete.

Brněnské letiště je druhé největší v České republice

Nabízí lety hlavně do celoročně oblíbených destinací. Mezi nejoblíbenější města, kam si z Brna cestující zaletí, patří Londýn, Amsterdam, Las Vegas, Atény, Porto či Vídeň. Jeho vytíženost není tak vysoká jako na ruzyňském letišti. Proto může být dobrou volbou nejen pro lidi žijící v Brně a okolí, ale také pro cestující ze vzdálenějších měst. Navíc  tu můžeme najít letenky za příznivější ceny než v Praze. Pak se dojet z Čech až do Brna docela vyplatí. V tomto případě se ovšem použití vlastního auta nevyhneme. Výhodou je, že letiště leží od dálnice D1 jen dva kilometry. Můžeme k němu tedy přijet od Prahy i od Olomouce a odbočit na sjezdu na 201. km směrem na Slatinu. K letišti se dá přijet i od Bratislavy po D2.

Možnosti parkování u letiště Brno

Hned u odletového terminálu můžeme nechat auto na letištním parkovišti. Místa jsou tu hlídaná dvacet čtyři hodin denně. Jednou za den tu můžeme zaparkovat na 20 minut zdarma. Za celý den zaplatíme 150 Kč, za týden 800 Kč. Na výběr však máme i soukromá parkoviště, která nejsou od letiště nijak daleko. Parkovací místo si je nutné rezervovat. Získáme tak ovšem jistotu, že můžeme v klidu zaparkovat a přesně si rozvrhnout cestu na letiště.

Placené parkoviště? S ostrahou i pojištěním

Cesta na letiště tak bude rozhodně probíhat v menším stresu. Starost o auto odpadne a my budeme moci zahájit dovolenou ve větším klidu.. Navíc parkoviště u letiště nabízejí řadu dalších doplňkových služeb.. Samozřejmostí je ostraha a pojištění aut. Soukromá parkoviště samozřejmě mají i nepřetržitý provoz a proto nás nebude trápit ani případný noční čas odletu a příletu. K odletové hale nás z nich zdarma odveze  mikrobus. A co je také důležité. Zaplatíte na nich o něco méně, než za parkovací  místo přímo u letiště. Někde nám dokonce nabídnou i autoservis a mytí vozu, takže nás bude po příletu čekat skutečně perfektně připravené  auto.

Autobusem až před halu

Pokud auto nemáme, nebo ho přece jen chceme nechat doma, můžeme využít veřejnou dopravu. Letiště je od  centra Brna vzdáleno jen 7,5 km, takže je dobře dostupné. Dovezou nás na něj autobusové linky č. 76 a č. 89 v třiceti popřípadě šedesáti minutových intervalech. Jedou od hlavního nádraží přímo k odletové hale a cesta trvá zhruba 20 minut. Noční linky jsou samozřejmé.. Můžeme se proto pokusit auto zaparkovat  u nádraží a dál pokračovat  autobusem. Další variantou je taxi. Pravděpodobně nejdražší, zato nejpohodlnější řešení, při kterém nemusíme řešit parkování ani řízení po návratu z dovolené.

Co najdeme na letišti

Brněnské letiště má jen jeden terminál rozdělený na lety do Schengenského prostoru a mimo něj. Není nikterak velké a je možné přijet hodinu před odletem. Nicméně obecně se doporučuje být na místě dvě hodiny dopředu. Už proto, že se vytíženost letiště stále zvyšuje. Čekání si tu můžeme zpříjemnit v restauracích a návštěvou několika obchodů. Samozřejmostí jsou balení zavazadel a business salonek. Jak se na letiště dopravujete vy? Nedáte dopustit na vlastní auto, nebo se raději necháte odvést autobusem?

Publikováno: 07. 12. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Ivana Novotná