Když chcete začít jezdit na motorce, co si pořídit především?

0

Začátky na motorce jsou pro někoho obdobím, na které rád vzpomíná, pro jiného je to však značné utrpení. Vždyť když se na to podíváme z finančního hlediska, musíme vynaložit nemalé výdaje na to, abychom se mohli poprvé projet. Ne, motorka opravdu není tím jediným výdajem na seznamu toho, co k první a bezpečné jízdě potřebujeme. Pojďme si říct, další důležité body na seznamu, na něž rozhodně nesmíme zapomínat.

Správné oblečení je nesmírně důležité

Zejména mezi začínajícími motorkáři koluje domněnka, že motorkáři mohou jezdit na motorce prakticky jakkoli oblečení. Ale není tomu tak. Správné oblečení je nesmírně důležité, protože nám eliminuje následky případných pádů nebo nárazů. Zpravidla takové moto kombinézy bývají opatřeny také základními chrániči čili jsme opravdu chránění a bezpečnost jízdy se tím pádem zvyšuje.

Nesmíme zapomenout ani na doplňky, které se s moto oblečením spojují a na které se bohužel velmi často zapomíná. Řeč je konkrétně o rukavicích nebo moto botách, bez kterých byste se na motorku neměli ani usadit. Jsou nejen ochranou před nepřízní počasí, ale také před zmiňovanými pády.

Chrániče a helmy pro zvýšení bezpečí

Jízda na motorce je velmi adrenalinová záležitost, na to pamatujte a neusazujte se na ni bez toho, aniž byste nebyli dostatečně chránění. Konkrétně máme na mysli nepostradatelnost helem na skútr a také dalších chráničů, bez kterých byste se na cestu neměli vydat.

Chráněná musí být nejen hlava, ale samozřejmě vaše páteř i klouby. Existují také takzvané ledvinové pásy, do kterých v nejlepším případě také investujte.

Doplňky pro komfortní jízdu

A nezapomeňte samozřejmě ani na doplňky, které zajistí komfortní jízdu. Konkrétně se vám bude hodit držák na mobil na motorku, díky které budete moct sledovat například navigaci nebo podobně.

Publikováno: 30. 01. 2023

Kategorie: Automobily

Autor: Ivana Novotná