Vyrážíte na letní dovolenou vlastním vozem? Připravte svůj vůz na dlouhou cestu

Cestování na letním dovolenou vlastním vozem má mnoho výhod. Můžete převážet mnohem větší objem zavazadel, nejste vázání na pevné časy odjezdů a příjezdů a sestavujte si tak harmonogram cesty přesně podle svých představ. Na váš vůz Škoda budou během takto dlouhé cesty kladeny mnohem větší nároky než při běžném používání. Pokud však svěříte vůz do rukou kvalitního servisu Škoda, nemáte se čeho bát.

Doplněné kapaliny

Vyšší teploty a dlouhé vzdálenosti zvyšují spotřebu všech provozních kapalin. Kvalitní servis Škoda u vašeho vozu doplní stav všech kapalin a vy tím předejdete všem komplikacím. Doporučujeme zde také nakoupit kapaliny do zásoby. Ušetříte tím velké množství finančních prostředků než při nákupu kapalin v zahraničí.

Pneumatiky jsou základ

Při dlouhé cestě do zahraničí vás mohou nevyhovující pneumatiky vyjít pěkně draho. Ojetý vzorek může v kombinaci s delší kontinuální jízdou a zhoršenými podmínkami na vozovce způsobit dopravní nehodu. Další věcí je hrozba je nemalá pokuta, která vám hrozí, pokud bude při policejní kontrole odhalen nedostatečný vzorek. Dbejte také na správné nahuštění pneumatik. Proto je vhodné nechat odborně zkontrolovat pneumatiky u svého vozu Škoda.

Zásoba žárovek a dobrý stav stěračů

Nákup náhradních žárovek nebo gumiček na stěrače může na čerpací stanici v zahraničí přijít hodně draho. Proto doporučujeme nenechávat nic náhodě a připravit se předem. Odborníci v servisu Škoda vám doporučí a nabídnou vhodnou sadu náhradních žárovek a gumičky ke stěračům.

Různá povinná výbava v různých zemích

Silniční zákony se v různých zemích značně liší. Pokud nepřipravíte svoji povinnou výbavu na tyto odlišnosti hrozí vám při policejní kontrole pokuta, která může výrazně poznamenat váš rozpočet na celou dovolenou. Při cestě přes více zemí může být kompletace povinné výbavy složitější. Proto doporučujeme obrátit se na kvalitní servis Škoda, který vám poradí a kompletně vybaví vaše vozidlo na zahraniční cestu.

Publikováno: 22. 06. 2017

Kategorie: Služby | Služby

Autor: Ivana Novotná

Tagy: autem na dovolenou | servis škoda | servis vozu