Doplňky a náhradní díly

Alu kola výborně odvádí teplo a snižují spotřebu paliva

Automobilová kola

Součástí všech silničních motorových vozidel jsou kola s pneumatikami. Základem kola je plochý (jednodílný nebo vícedílný), poloprohloubený, prohloubený nebo bezpečnostní ráfek a na něm je umístěna pneumatika, jež je kompaktní nebo se skládá z duše a pláště.

Automobilová kola jsou zpravidla plechová nebo z lehkých slitin (hliníkové disky, hořčíkové disky) a motocyklová kola jsou navíc drátová.

Pneumatika zpravidla tvaru toroidu nasazující se na vnější obvod kola je pružná součást dopravních prostředků, jež je plněná vzduchem. Uvnitř pneumatiky je duše, ale vyrábí se i bezdušové pneumatiky. Nejběžnějším výrobním materiálem pneumatik je vulkanizovaná guma. Hlavními funkcemi pneumatik jsou zajišťování přenosu sil mezi koly a vozovkou a zajišťování primárního odpružení.

Pro každý typ motocyklu nebo automobilu (osobní a dodávkové automobily, nákladní automobily, autobusy, užitková a speciální vozidla) se vyrábí daný typ kola.

Alu kola

Hliníkové disky se vyrábí ze slitiny hliníku a několika dalších lehkých kovů. Pro vysoký podíl hliníku se tyto disky nazývají alu-kola nebo-li elektrony či ještě jinak litá kola nebo alu disky. Odlívány jsou jako jeden kus a šroubovaná kola jsou složena z více dílů. V závěrečné fázi výroby hliníkových disků se na ně aplikuje vrstva ochranného laku.

Kola z hliníkových slitin oplývají extrémní lehkostí, stabilitou a snadnou udržovatelností. Hliníkové disky se prvotně díky estetickému hledisku používaly jako jeden z tuningových prvků u sportovních vozidel, ale svoji oblibu si časem našly i u řidičů běžných osobních, dodávkových a jiných automobilů. Především disky s vysokým podílem hořčíku jsou mimořádně lehké, což se pozitivně projevuje na jízdních vlastnostech, a to na lepším pérování, výborném odvodu tepla (pomáhá při brzdění) a snížení celkové hmotnosti vozidla (přispívá ke snížení spotřeby paliva).

K odstranění nečistot z elektronů stačí teplá mýdlová voda, příp. jiné běžné neagresivní čističe.

E-PNEUMATIKY.cz

Značková, spolehlivá, bezpečná a kvalitní alu-kola od světoznámých výrobců značek AEZ, Alutec, Anzio, Brock, BSA, CMS, Dezent, Dotz, Enzo, Lantisi, OZ, Ronal a Sparco pro osobní, užitková, SUV a offroad vozidla nejrůznějších automobilových značek (např. Audi, BMW, Jaguar, Porsche, Chevrolet, Škoda, Citroën, Dacia, Ford, Honda, Jeep, Kia, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Opel, Peugeot, Renault, Ssangyong, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen) a mnoha dalších značek za přijatelné ceny pro každého zákazníka Vám nabízí spolehlivý prodejce společnost E-pneumatiky.cz s provozovnou v Ostopovicích a současně provozující internetový obchod E-PNEUMATIKY.cz s odkazem na webové stránky www.e-pneumatiky.cz.

V nabídce této firmy dále najdete letní, zimní a celoroční pneumatiky pro osobní a užitková vozidla, letní, zimní, celoroční, univerzální a terénní pneumatiky pro SUV a offroad vozidla, závodní, skútr, enduro, sportovní, cestovní a terénní pneumatiky pro motocykly, alu kola, plechové disky, sněhové řetězy, zabezpečovací systémy a skryté ventilky. Využít můžete také služeb pneuservisu, a to přímo v provozovně nebo u partnerských pneuservisů v Brně a Praze.

Přednostmi společnosti E-PNEUMATIKY.cz jsou prodej značkových, spolehlivých, bezpečných a kvalitních produktů s plnou zárukou, garancí kvality a původu, aktualizace skladové dostupnosti produktů několikrát denně, dodání zboží obvykle následující pracovní den a v neposlední řadě je velikou výhodou této společnosti možnost vystavení typového listu na zakoupená hliníková kola, na základě kterého můžete nechat elektrony zapsat do velkého technického průkazu. V případě zájmu vystavení typového listu stačí jednoduše v nákupním košíku kliknout na odkaz ,,vystavit typový list“.

Litá kola jsou označena kombinací několika čísel a znaků.

V případě, že nenajdete požadovaná alu kola, neváhejte společnost E-PNEUMATIKY.cz kontaktovat.